1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY Mame Skimmer çalışması

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde EgemenKARAA tarafından 10 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Ne kadar benim pico için skimmer ihtiyacım olmasa da yine de olursa benim içim rahat edecek hemde bugun biraz vaktim vardı bir kaç malzeme de bulunca bir protein skimmer denemesi yapıyim(yapmaya çalışayım) dedim. Şu anda elimde sadece bir toplama kabı ve geçiş borusu var. Ne biliyim şu anda bile güzel göründü gözüme. Sadece altı için bir kaba daha ihtiyacım var. Öyle pet şişe falan kullanmak istemiyorum. Biraz daha orjinal ve şık görünmesini istiyorum. Bir kap daha bulana kadar bu halde kalıcak. Bakalım neler çıkacağını zaman gösterecek :)

WP_20150410_005.jpg WP_20150410_012.jpg WP_20150410_015.jpg

ka2n ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel çalışma olmuş Egemen, eline emeğine sağlık...

3. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Alpi sağol da ben gözüme güzel görünen parçalarla yapınca biraz büyük oldu sumpa sığmadı :D :D o yuzden gelişmeyi paylaşmadım. Kolonya şişesi ve saklama kabı ile küçük bir çalışmam olucak malzemeleri temin ettim ancak vakit bulup bir halledemedim kaç gündür. Ancak yapabilirsem paylaşıcam bir kaç gun içinde :)

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Egemen bu tip yapmak daha az hacim kaplatır, incelemişsindir bunları belki ama bir kaç foto eklemesi yapayım. Önceden yapalım diye düşündük baya, soft bakılacak küçük hacimli tanklarda su değişimi takviyesi ile sürdürülebilir bir tank olur.

nano-smimmer-ATB-2.gif nano-smimmer-ATB-3.gif images-1.jpeg

MESUT_KERİM, EgemenKARAA ve ka2n bunu beğendi.
  5. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Abi bende buna benzer bir şey yapmayı planlıyordum ancak bu ikili olanda akvaryumun dışındaki bölmenin ne işe yaradığını çözemedim. Atık kabı olması mantıklı geldi ama ondan tekrar akvaryuma donen borunun mantığı ne?

6. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Akvaryuma dönmüyor, 2 ps tek atık kabı bence.

EgemenKARAA bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Akvaryuma dönen boru yok Kaan'ın dediği gibi atık kabına dökülen boru var, bu tip hava taşlı pslerde kaliteli güçlü motor ve zamanında yapılacak hava taşı temizliği ve değişimi önemli.

EgemenKARAA ve ka2n bunu beğendi.
  8. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Aynen iki ps varmış telefondan görememiştim yan taraftakini :) beğenerek güzel bir motor almıştım bu iş için sırf ancak performansını pek beğenemedim. Hatta özellikle olabildiğince sessiz olsun diye satıcının en sessizi bu(en pahalısı) dediği modellerden seçtim baya da gürültülü çıktı. Bakalım nolacak :)

ka2n bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş