1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY İnternetten Akvaryum Kontrol Çalışmam

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde 8020_r31s tarafından 3 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Tebrik ederim gördüğüm en iyi çalışmalardan biri.prizlerin alt üst konumda montajına kadar herşeyi düşünmüşsünüz.
    Kart üstündeki röleler mekanikmi yoksa solid mi?
    dyndns tarzı bir servis ile modem üzerinden port yönlendirmesi yaparak heryerden sorunsuz bağlantı denedinizmi?
    rölelerden sonra ps için bir geciktirici röle eklenebilirmi?
    İp kamera bu karta veya programına entegremi oluyor yoksa bağlantısızmı çalışıyor.

herşey mükemmel tek sorun bu kadar kablo dağınıklığı neden rölelere sadece tek kablo gitmiyormu?
    Röle sayısını arttırmak mümkünmü yoksa fazladan röle ekstra kart ilemi olur ancak.
    bu sisteme tüketim ölçen watt metre gibi bir cihaz takılabilirmi?

Saygılarımla

8020_r31s ve LostRua bunu beğendi.
  2. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Kart üzerinde kontakt röle dediklerinden 16 adet var.Sonradan röle eklemek çok işe yaramaz.Türkiyede röleler ortalama 5-10 tl arası.Zaten 16 röle 150 tl civarı tutuyor.Kart almak daha mantıklı.

Dünyanın her yerinden bağlanabiliyorum.Sadece internet olması gerekli.Windows,iphone ve android de çalışan program sayesinde yönetiyorum.

Ps için geciktirici röle tabiki yapılır ama bunu karttan değilde kutu içine monte farklı devre ile yapabilirsiniz.

İp kamera karta takılmıyor.Yine kutu içeriğine dahil edilebilecek bir sistemle iş çözülüyor.

Kablo dağınıklığının sebebi her prize 3 adet kablo götürdüm.Zamanla uygun kablo ile düzenlenebilir.Bunu 1-2 günde yaptım aceleyle

Watt metre tabikide takılır.Watt metre bende priz tarzında olduğu için ben bu kutuya giden kablonun başına taktım.

Onurs ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Teşekkürler İbrahim bey.
    Aynı sistemi kurmayı düşünüyorum bende.
    Prizlerle röle arasında ve şebekeye giden kablolar kaçlık kullandınız?

Sent from my iPhone using Tapatalk

8020_r31s bunu beğendi.
  4. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Onur Bey inanın bilmiyorum kaçlık olduğunu.Ben alttaki kodla sanalpazardan 100 metre almıştım su ekleme yaparken onu kullandım

3X1,5 TTR KABLO 1.KALİTE HO5VV-F SPOT 100MT CCA

Sistemi kurmak aslında çok kolay.Ben biraz acele ettiğim için ve 1-2 parçayı almaya erindiğim için biraz kalabalık oldu.Takıldığınız yer olursa yardımcı olurum.

5. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    İbrahim bey harika bir cihaz oluş. Elinize sağlık.

Düzenleme: 12 Haziran 2015
    8020_r31s bunu beğendi.
  6. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Ben çok uzun süredir apex almamak için çeşitli yollar araştırıyorum evet tamamen apexe alternatif birşey yapmak imkanı yok ama enda termostat ,bu kart ve milwaukee controller ve ip kamera parçalarını web tabanlı bir program ile birleştirerek kontrol etmek mümkün toplam maliyet apexin %50 si kadar oluyor ayrıca apex gibi sürekli bir para tuzağıda değil.
    Ama burada en önemli konu bu parçaları tek yazılımda toplayacak olan yazılımcının ortaya çıkması:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Teşekkürler Ahmet bey.Akvaryumu satmaktan vazgeçip tatlı suya çevirmeye karar verdim.Bu sistemi kullanarak otomatik su değiştirme sistemi yapacağım:D

Apexe tabiki rakip olamaz ama bizim için önemli olan işleri görüyor.Ben kendim test kullanmadığım için test problarını zaten hiç düşünmedim.

8. Bayko22

Bayko22

İsim:
    Baris
    Iyi günler yaptığınız sistemi yapmak istiyorummalzeme siparişini verdim lakin sormak istediğim birşey var zaman ayarında meselaben her pazar belirli açma ve kapama ayarlayıp bunun sürekli yani her pazar devam etmesini istiyorum mümkün mü acaba birde rezerve yazısı mevcut onun kullanımı nedir cevap için şimdiden tesekkurler

Sayfayı Paylaş