1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Discus Balıkları Ürkeklik Neden Olur

Başlığı 'Discus Balıkları Forum' kategorisinde m.avcıoğlu tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Metin bey görünürde sağlık problemleri yok gibi. 5 6 aded neon türü sürü balıkları ekleyerek kıskandırma yöntemini deneyebilirisniz. .

TencoMelih bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Abi bence discus neonları yer yemese de kovalayıp zarar verir ...:)

TencoMelih bunu beğendi.
  3. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Discuslar Neonları yutarlar, ben daha önce baya bir tecrübe edindim. 12 adet neon atmıştım, sabaha kadar 3 tane kalmış, onlarda kaçabilenler, ama ertesi gün onlarında canına okudular. Çok nazlı ve ürkek balıklardır, akvaryum önünde ani hareket yapmaktan kaçının. Akvaryuma yavaş bir şekilde yaklaşırsanız sorun olmaz. Size yemleme yaparken sırtlarını bile okşattırırlar merak etmeyin. Dikkat etmeniz gereken aslında su sıcaklığından öte suyun PH değeri. 6 dan yukarı pek çıkmayın bu palıklar düşük PH' severler. Sıcaklığıda mümkün mertebe sabit tutmaya bakın ve ayrıca 27-28 derecelere alıştırırsanız iyi olur çünkü herhangi bir hastalık durumunda su sıcaklığını yükseltmeniz gerekebilir. Yani 31-32 derecelere kadar çıkmak gerekebilir bu yüzden balıkları 27-28 e alıştırmanız gerekli. 5 çeşit yem ile basleme yapmak yerinde olur nedir bunlar? Bunlar : Hazır kurutulmuş Tubifex kurtları, hazır kurutulmuş kan kurtları, bitkisel yaprak yem Sera Flora olabilir, hayvansal yaprak yem, granül yemler ve evde hazırlayacağınız dana yüreği sarımsak pul biber karışımından verdiğinizde balıklarınız son derece sağlıklı büyürler.
    Not: Bu arada akvaryum hacminiz çok düşük ben 1 discus için 80lt suya ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Su haçmi düşük olduğunda Discuslar yeterli büyüme göstermezler yani akvaryumcu tabiri ile ( YANIK ) olurlar.

TencoMelih, YIKIKTEMO, m.avcıoğlu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Murat dış filitrenin akıntı yapmaması için gerekli önlemler alınıp öyle devam edilecek yola, günlük çok büyük su değişimi yapmadan sünger filitre ile gitmek bu hacimde pek mümkün değil. Birde dış filitre aç kapa kullanılacak bir cihaz değil, başladı mı bir daha hiç kapatılmaması gereken bir cihaz bu şekilde yarardan çok zararı olur.

YIKIKTEMO, m.avcıoğlu ve MOVACIKLI bunu beğendi.
  5. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    şu dediklerinizin hepsini denedim gene bi çare bulamadım. akvaryum hacmi ewet küçük bunun farkındayım zaten 300 lt bi akvaryum yapmaya hazırlanıyoruz murat abiyle. ama benim anlamadığım akvaryumcuda 30 lt suda canavar gibi dolaşan balıklar 100 lt de neden bu kadar saklansın ?

6. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    vitamin takviyesi yapmıyorum zaten bu sıralar. 4 çeşit yemle besliyorum ayrıca. bunların psikolojisi bozuk bence :) bişey daha ekleyeyim. 2 si ilk aldığımda gayet rahatlardı. ikinci aldığım 2 tane den sonra iş bozuldu. birbirlerini sevmediler galiba :)

TencoMelih bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ortada gezinen birkaç uygun balık türü eklenmesi ve epargriseovit ampul katkı kullanımı ile sorun ortadan kalkar.

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  8. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Kardinal neona hiç birşey yapmazlar. Sizin akvaryumculardan aldığınız neonlar kıl gibi oluyor onda haklısınız tek lokmada yutarlar. Bendekileri yutsunlarda görelim serçe parmağım kadar oldular::)

NIHKAR, TencoMelih, murat parin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    çok mantıklı deneyip sonucu tekrar paylaşıcam :)

başarılı akvaryum :) akvaryum sizin mi eğer sizinse ortadaki kütüğe bayıldım :)

10. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Metin bey akvaryum bana ait değil ortadaki gibi kütük bulursanz banada haber edin malesef ben bulamadım:) Benim akvryum gerçi güncel halinde kütükler ve melekler yok.

11. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Zaten olay kütüğü bulmakta sanırım bende bulamıyorum kafama göre :)

TencoMelih bunu beğendi.
  12. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Koray Bey bu akvaryum size ait galiba çok güzel olmuş inanın deniz akvaryumundan bile daha güzel görünüyor en azından benim fikrim bu başkasını bilemem. Neon lar baya büyükmüş evet bu büyüklükteki leri yiyemezler. Ama piyasada büyük neon bulmakta baya zor.

TencoMelih bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mustafa abi birde şunu seyret belki kararın değişir...:D

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş