1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Discus Akvaryumu Kuruyorum. :)

Başlığı 'Discus Balıkları Forum' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Ellerine sağlık Yavuz, dekor evet sade olmuş, ortaya azman bir mangrow kökü ve Discus akvaryumunda kullanacağın bitki türlerinden, Crinum thaianum, Cryptocoryne balansae, Cryptocoryne undulata ve Echinodorus bleheri ile bitkilendirdiğin taktirde seyrine doyum olmaz.

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Teşekkür ederim Murat hoca'm, dekor'u halletcez işte dediğiniz gibi ortaya 2-3 mangrow kökü daha koyucağım. Anubias var, Java ferm ve sizin dediğiniz bitkilerden bulabilirsem koyucağım. ;) Bencede güzel bir şey yaparsam tabiikide doyum olmaz. :) Yorumun için teşekkür ederim Murat hoca'm. Daha paylaşıcağım balık var :) :F Onlarıda yeni akvaryum gelidiği zaman paylaşacağım. :)

3. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Akvaryumun güzelmiş Yavuz, biraz daha bitkilendirirsen daha hoş görüntü verirler. Nazar değmesin diskusların süper duruyor. :)

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Teşekkürler Mert, biraz daha bitki ekliyeceğim zaten.

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Yeni fotolarla sizlerleyim. :)

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

fth-94 bunu beğendi.
  7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Yavuz maşallah güzel discus akvaryumlarından biri olmuş.

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
  10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
  11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
  12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yavuz son eklediğin resimleri düzenlemeye çalıştım fakat linklerde sorun var sanırım. Sayfa açmıyor. Sanırım yeniden yüklemen lazım. Ve birbiriyle aynı resimler varsa bazılarını elersen iyi olur çok fazla resim var.

Bu arada yeni tankın ve canlıların hayırlı olsun. Sağlıkla beslersin inşallah.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık yavuz fotoğraflar için. Bitkilerin yapraklarında sararma ve bozulma var sanırım. Işık düşük akvaryumda sanırım. Fazla ışığı sevmezler ama akvaryumun sağ ve sol kısmında gölgelik alanlar bırakıp biraz ışığı artırabilirsin sanırım.

14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Teşekkürler Olcay hoca'm, umarım sağlıklı bir şekilde büyütürüm. :)Linkler bende açılıyor. Bazen imageshack açmıyor kendi sitesi hata veriyor. Onu bende anlamadım ama bende açıyor fotoları. :) Toplamda 78 tane Fotoğraf mevcut yani yeni eklediklerimden 78 adet fotoğraf bulunmaktadır.

Rica ederim Temel hoca'm evet anubiaslarda 1 tane yaprağında sararma var sanırsam Co2'sizlikten oldu bir kez daha öyle olmuştu Co2 verdim düzeldi 1 haftaya. :) Bu gün gene Co2 verdim düzelir heralde. =) Aslında ışık yeterli dediğiniz gibi gölgelik yer var ama genelde arkada var. :) Yorumunuz için teşekkürler.

Bu güzel yorumun için teşekkürler Fatih. İnşallah sende güzel ve sağlıklı akvaryumlar kurarsın.

15. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhabalar,

Discuslarımı ne yazıkki sattım. :( Aslında 6 tanesi satıcaktım kendime 3-4 tane bırakıcaktım gelen adam hepsini alayım dedi bende mutsuzca tamam dedim vede discuslarımı verdim ne yazıkki. :( Umarım gittikleri yerde iyi bakılırlar. Bende Discustan vazgeçicek değilim. :D 1-2 ay sonra güzel bir tür discus alacağım. :)

Sayfayı Paylaş