1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dimmable Cree Powerled Armatür

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde Savatage06 tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Savatage06

Savatage06

İsim:
    Çağlar Kansu
    Nanocular için aydınlatmanın ne kadar büyük sorun olduğunu bilen bilir. T5 taşar, MH ısıtır vs..
    Armatür Dimmable, 30 Adet Cree Power Led ile yapılmıştır. Beyazlar Cree XPE, Maviler XRE, Kırmızılar XRE modelidir.
    19 mavi
    9 beyaz
    2 kırmızı
    Butonlar ile mavi, beyaz ve kırmızı renkleri ayrı ayrı dimleyebilirsiniz. Çok eski, 10 yıllık bir fotoğraf makinasının kamerasıyla video çektim. Fotoğraf makinası kaynaklı görüntü pek iyi değil ama dimleme konusunda fikir verecektir. Işığın rengi videodakinden çok daha güzel görünmektedir. Videoyu 1 ay kadar önce çekmiştim. Şu an akvaryumda bu ışık altında bir kaç parça SPS bakmaktayım. Fotoğraflarda gözükmektedir.
    Soğutucu fanı vardır.
    Resun DMS 400 kapağındaki boşluğa tam uyacak şekilde yapılmıştır. Boyu, resun vs.. diğer markalara da uyacaktır. Bu tür nanolar için en iyi aydınlatma çözümüdür.
    30 adet Cree Power Led, 24V 8A SMPS, acg elektronics sürücüler, alüminyum soğutucu.. Yaptırmaya kalksanız çok maliyetli oluyor, ve bu Cree ledleri piyasada bulmak kolay değil. Ancak yurtdışından getirtebilirsiniz. Fiyat: 500 TL'dir.

Video:
    Powerled Cree | İzlesene.com Video

Fotoğraflar:

2. Savatage06

Savatage06

İsim:
    Çağlar Kansu
    Yarın akşama kadar fiyat 450 TL. Bu fiyata malzemeleri almak mümkün değil.

400TL oldu, bu fiyata ledleri ve driverları almak mümkün değil.

Armatürü geliştirip, ana tankımda kullanmaya karar verdim. Satıştan çekilmiştir.

Sayfayı Paylaş