1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz yıldızındaki keyifsiz haller

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde YMR_AY tarafından 10 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Selamlar.
    Tankıma 4 gün önce eklediğim deniz yıldızım camda garip bir halde duruyor.Bunu çokda mutlu olduğu için yaptığını sanmıyorum.Neden böyle sarkık durmakta?
    Fotoğraf0500.jpg

fotoğraf0501.jpg

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Yağmur cama tutunduğu vantuz kollarında ölüm varsa bu hareket olur....Keyifsizliğinin göstergesi bu...inşallah düzelir

3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bu güne kadar hep kumun üstündeydi.İlk defa cama tırmandı ama böyle sarkık halde.Keyiften bu hareketi yaptığını bende düşünmüyorum.İmparatorda çok çevresinde dolanıyor ısırıverecek hayvanı.Hiç sudan çıkarmadan bir kapla öbür tanka koyayım belki orada daha rahat eder.

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Dene bakalım....evet hava aldırmadan transfer yapmaya gayret et Yağmur

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlginç hareket, ben de Ozan gibi vantuz ölümleri diye düşündüm ama ilginç durum. Normalde kumda hareketli mi?

6. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Bence kuma ters takla deniyor yağmur hanım:) (inşallah kısa zamanda düzelir)

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kumda hafif hareketleri vardı.Bu sabah taaa yukarlara tırmanmış ordanda ya inemiyor ya hasta.Sarkıtmış kendini.Alırkende hiç havayla temas ettirmeden poşetlediler.Bende koca koca kapların içinde ordan oraya geldiği suyu azalta azalta hava teması yapmadan tanka koydum ama.Öbür tanka koyayım bakalım en azından can güvenliği olsun bari.

8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Gözlemle bakalım Yağmur....Yıldızlar çok hassas hayvanlardır...Enfeksiyon almış olabilir...

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Takip et Yağmur yıldızı ölürse suyu kirletmesin. Akvaryum değişimi iyi gelebilir, bir şey yediğini gördün mü hiç, nasıl besleniyor?

10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kumda iyice pembeleşmiş üzerinde zoa kırıntıları olan bir kaya vardı.Sürekli gidip gidip o kayanın üstüne yatıyordu ama direk yediği bişey varmı bilmiyorum.İnşallah ölmez.

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Açlıktan takatı kalmadı belki, beslenmeden nereye kadar.

12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ne yedireyim ben ona.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Nori yosunu yiyebilir sanırım, denemek lâzım.

14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hemen bir demet hazırlayayım tam önüne.

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tuz değerlerini 1023 getirmiştin dimi abla...

16. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Getirdim canım.Zaten tüm testleri yapıp öyle canlı aldımdı.Şimdi yatırdım nörinin üstüne bakalım ne olacak :)Hem o tankta antihaslar olduğundan karides girişide var. 2 tank arasında gündüz değil ama akşam üstü 2 derece ısı farkı oluyor.Büyük tank daha sıcak acaba omu etkiliyor?

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Nori yemezse o zaman hemen ufak akvaryuma al ısıda sersemlete bilir büyük akvaryumun ısısı kaç ki...

18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Zaten ufak tanka aldım.İmparator dolanıp duruyordu başında.Utanmasa kolundan tutup silkeleyecek sanki.Büyük tank şimdi 27 derece.Işıklardan oluyor muhtemelen.Öğlene kadar böyle bir sorun yok.Isıtıcının fişini çektim biraz düşüreceğim ayarını.Isıtıcı bozuk değil.Geçen ısı farklılığını tespit edince hem evdeki başka ısıtıcıyla denedim hem yeni ısıtıcı aldım.

19. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Bide bana sosyete demezlermi :rolleyes:

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

20. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :D şimdi neremiz sosyetik bizim.Evde fazladan ısıtıcı olmasımı? Bu evde tuzlu sudan önce 8 yıl tatlı su akvaryumu vardı olsun o kadar yani.

Ahmet Kaşlü, YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş