1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Tuzları Durum

Başlığı 'Deniz Tuzu Markaları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 16 Ekim 2014 başlatılmıştır.

?

Hangi Tuzu Kullanıyor ve Stabil Olduğunu Düşünüyorsunuz?

 1. Redsea Deniz Tuzu

  oy sayısı 12
  37,5%
 2. Korallen Zucht

  oy sayısı 1
  3,1%
 3. Reef crystals

  oy sayısı 8
  25,0%
 4. Prodac Ocean Reef

  oy sayısı 1
  3,1%
 5. AquaMedic Deniz tuzu

  oy sayısı 0
  0,0%
 6. İnstant Ocean

  oy sayısı 2
  6,3%
 7. ****** Tuz

  oy sayısı 4
  12,5%
 8. Royal Nature

  oy sayısı 2
  6,3%
 9. H2Ocean Pro

  oy sayısı 1
  3,1%
 10. Diğer Tuzlar (Belirtiniz)

  oy sayısı 1
  3,1%
 1. inifnity

  inifnity

  Mesajlar:
  1.031
  İsim:
  ismail işçi
  red sea kullanıyorum, ****** e geçmek istiyorum ama bir türlü cesaret edemedim yukarıda da zikredilen sebeplerden dolayı.
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Kullanılan tuzlar bir yana Murat'ın da dediği gibi asıl sorunun yanıtı kullanım tecrübesi az olan diğer tuzların durumu ve belirsizliği. Tuzlarda dile getirilen sorunların başında her partide alınan farklı değerler oluyor. Bazıları bunun farkına varmıyor, bazıları artık daha titiz hobi yaptığı için gr olarak kullanımda tuzluluk dahil değerleri takip ediyor.

  Tropic Marin malum uzunca dönem önce aslında Red sea tuz alternatifi tek tuzdu, uzun zamanda kullandık. Bu tuz içinde balıklarda benek sorunu yapıyor şeklinde aktarılanlar oluyordu ama iyi tuz olduğundan da şüphe yoktu. Bu tuzun çakma olarak satılması bir yana, depolarda kalmış ürünleri topaklanmış olarak piyasaya süren başta Canpet gibi satıcılar suçu aldıkları toptancılara yıkıyordu, haklı olabilirlerdi de ama bir şekilde tuzun içine etmeyi başardılar. Listede olmamasının üzücü olduğuna kesinlikle katılıyorum ama piyasada olmayan yani gelmeyen bir tuzu yazmanın anlamı yoktu diye düşünüyorum.

  Bir markayı bitirmenin en iyi yolu onu farklı fiyatlarda bir anda satmaya başlayanların olmasıdır. Çünkü altından ya 3 türlü farklı tuzun piyasaya sokulduğu, yani düşük element vb değerli olan, yahut içinde farklı bir ucuz çakma tuz olması veya veya depolarda kalarak topaklanmış malın elden çıkarılması düşüncesi bu fiyat aralığını doğrurur. Bunun dışındaki rekabet fiyat aralığı bu denli uçurumlar içeremez. Çok iyi hatırlıyorum, bir yerde Tropica marin aynı kova tuz 190-200 TL iken sözü geçen yerlerde 110-130 TL aralığına satılabiliyordu.
   
  murat parin, TencoMelih ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş