1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz akvaryumu su hazırlama ve bulundurma

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde brkfrt tarafından 3 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Sterilizasyonu sağlam olan, kullanım süresince de dışarıdan giriş olmayan bir tankta üremesi zor, en az 2-3 hafta su bozulmadan çevrilebilir bence.

Okurt bunu beğendi.
  2. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
  3. emarch

emarch

İsim:
    emrah aydogdu
    Haftada bir %10 su değişimi yapacağımızı düşündüğümüzde su değişimi tecrübesiz kişiler için eziyet haline geliyor. Eziyetten sonra bu iş nasıl pratik hale gelir düşünceleri kafanızda dolaşırken tabi yaa buldum deyip tuzlu suyu daha önceden hazırlayıp zamanı geldiğinde kullanırım diye düşünüyorsunuz. Sonra biraz araştırma yapınca böyle nitratlar falan karşınıza çıkıyor. Her ne yapacaksak yapalım önce programlamalı.. haydi su değişimi yapıyorum kova getir tuzu ekle hop dip çekelim falan sonra hem canlılara hem size eziyet oluyor.. Konu bence çok yararlı olmuş.. Elinize sağlık..

Önder. bunu beğendi.
  4. peki ilk akvaryumu kurarken nasıl yapmam gerekiyor şuan sular 3 hafta bekledi kovalarda tuzu nasıl karıştırıcam akvaryumu daha yeni kuruyorum

Sayfayı Paylaş