1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

deniz akvaryumu kurulumdan sonra ilk yapılması gerekenker için yardım..

Başlığı 'Genel Balık Konuları' kategorisinde can24 tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. can24

can24

İsim:
    can
    iyi günler ben deniz akvaryumuna yeni başlıyorum normalde bu gün gelip kuracaklardı ama kısmet olmadı canlı kayaları koyduktan sonra ilk olarak temizlik ekibi koymayı düşünüyorum tabi sizler daha iyi bilirsiniz.hangi türlerden almalıyım ben yosun yiyenler ve şu balıkların üzerinde gezip temizleyenlerden düşünüyorum..ne dersiniz hangi türleri önerirsiniz ve istanbul içi nerlerde bulabilirim...
    şimdiden teşekkürler.

2. sezgintr

sezgintr

İlk önce hayırlı olsun canlı kayalardan sonra suda bakterilerin oluşması için bir müddet bekleyeceksiniz. Daha sonra snail ve coch türlerini ekleyerek başlayabilirsiniz. Karides olarakta cleaner chrimp önerebilirim.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Can Bey vardır bir hayır kurulmamasında. İnşallah kurulum gerçekleşir. Akvaryumun taban kumu eklenip suyu doldurulduktan sonra eklenecek olan tuz tam anlamıyla eriyip su berraklaşınca kaya ilavesi yapılabilir. Temizlik ekibi olarak seçilebilecek farklı canlılar mevcut. Yosun yiyenler derken tam olarak hangi tür anlayamadım ancak yeni kurulmuş bir akvaryumda onların ihtiyacını karşılayacak yosun olmayacaktır. Aşağıdaki canlılar başlangıç için uygundur. Canlı kayalar eklenip sistem devreye alındıktan sonra başlayacak olan diyatom devresinin ortalarına doğru eklenebilirler. Ortalama kurulumun 7 ila 10.cu günü.

Daha geniş temizlik ekibi için;

http://www.akvaryumportali.com/forum/temizlik-ekibi-t1974.0.html

[​IMG] [​IMG]

Clibanarius striolatus Dana - Paguristes cadenati

[​IMG] [​IMG]

Clibanarius tricolor - Clibanarius corallinus

Sayfayı Paylaş