1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

deniz akvaryumu armatür önerisi

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde fahri kızılarslan tarafından 4 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. fahri kızılarslan

fahri kızılarslan

İsim:
    fahri
    arkadaşlar merhabalar ilk tuzlu su akvaryumu kurmanın heyecanını yaşıyorum.

şimdi alamayacak olsamda armatür arayışım var. ancak forumlardan okuduğum kadarıyla led armatürler özellikle mercanlar açısından sıkıntı olabiliyormuş o nalamda t5 düşünüyorum ama 115 50 50 ölçülerinde bir akvaryum için t5 ler kaç w olmalı sizce 24? 36? 54? ve kaç adet mavi kaç adet beyaz olmalı

led olması çok sıkıntı yaşatır mı

2. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Bu konu bakmak isteyeceğiniz canlı türleri ile ilgili, diğer sebep ise bütçe konusu. Önceliklerinizi ve limitlerinizi belirleyip bizimle paylaşırsanız daha mantıklı yorumlarda bulunabiliriz. Diğer türlü afaki olur şu aşamada. Projenizi biraz detaylandırmanızı tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı olsun.

3. fahri kızılarslan

fahri kızılarslan

İsim:
    fahri
    ölçüler 115 50 50 canlı olarak mercan ağırlıklı olmasını planlıyom. verim alabileceğim en düşük bütçeyle satın alacağım bir armatür düşünüyorum. verim alabileceğim bir armatür denk gelene veya satın alabilene kadar beklerim .

4. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    39 w tan küçük seçmeyin aydınlanmayan ölü alanlarınız kalır 6x24 w 90x60 cm e kadar aydınlatır,6 lı floresanlı bir 39w işinizi görür diye düşünüyorum,1lagoon blue 3actinic+ 1pureactinic 1 purple ile güzel bir renk yakalayabilirsiniz.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    MH düşünülebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. utkufk

utkufk

İsim:
    Utku
    Her aydinlatmanin avantajlari dezavantajlari var. Eger soft lps agirlikli olacaksa LED renkleri cok guzel patlatiyor. 9 ayda bir florasan degistirme derdi de yok. Ama sps agirlikli olacaksa t5 veya MH sart. Uc tip aydinlatma arasinda MH ile acik ara en iyi buyume performansini aldim sahsen, ama t5+led kombosuyla da en iyi renklenmeyi. Bence LEDi bir kenara atmayin lps tanki olacaksa.

Sayfayı Paylaş