1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Çivi Fosfat Tutucu Alternatifi Çivi Kullanımı

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 16 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel
    Cevap: Fosfat Tutucu Alternatifi Çivi-Cyanobacteria Mücadelesinde Artık Yeni Destekç

Ben gerekeni görüştüm Temel beyle sen merak etme rahat ol :)

Benim ders çıkarıcagım bir durumda yok, Kimsenin burayı karıştırdıgıda yok ben beni zaten bılıyorum hobi konusunda bilende biliyor...

Bilgi paylaşmak için buradaydım elimden geleni yapıyordum fakat artık yokum :)

2. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel
    Cevap: Fosfat Tutucu Alternatifi Çivi-Cyanobacteria Mücadelesinde Artık Yeni Destekç

Konuyu Kişiselleştirmenizin mantığı yok bence...

3. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Sen ,ben yok biz varız .İnternet akvaryumcusu değil hepimiz gerçek akvaryumcuyuz dostlarımızı seviyoruz kalp kırmamak lazım sakin olmak lazım şu kısacık hayatımızda hoşça vakit geçirmek lazım .

Alparslan bunu beğendi.
  4. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Sevgili Teoman Bey...

Konuyu zaten dünden beri takip ediyorum, susmam gereken yerde sustum bu kadar insan konuyu kişiselletirmedi...

Zaten benimde yaptıgım saygısızlık yok resmiyetimi korudum fakat konu kişiselleştirildi buda beni üzdü doğal olarak...

5. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Temel abiyle ne konuştuğun beni ilgilendirmez, ortak alanda birine bir şey yazıyorsan, yine ortak alanda çıkıp özürünü dileyeceksin. Özür dilenecek bir konu olmadığını düşünüyorsan da kendini ifade edeceksin. Burası Temel abinin dükkanı değil ki, meseleyi sadece onunla halledebilesin. Mesele kişisel falanda değil. Buraya gelen, yardım isteyen, her şeyden önce kimseye saygısızlık yapmayan hatta gereğinden fazla saygı gösteren birine bu şekilde konuşamazsın diyorum, kimseyi küstürmeye hevesini kırmaya hakkın yok. Bin küsür mesajımı kontrol edebilirsin, şuana kadar kime bu şekilde konuşmuşum, 2 sene içerisinde binlerce mesajda kimseyi kırmayan birinin neden ilk defa bu şekilde konuştuğunu anlamak güç olmasa gerek. Daha fazla da tartışmak istemiyorum.

6. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Yazılanları iyi oku bir bence kimseye bir saygısızlık yaptıgımız yok yapmayızda evelallah...

Daha fazla bende seninle tartışmak istemiyorum...

Özür diliyicek olan biri varsa oda sensin ( Konuyu Kişiselletirdiğin İçin )

Ben kimseye bir laf konuşmadım ' Resmiyetimi Korudum ' Yağmur Hanımın Konularına Yazarken...

Senden Benden Yaşça Büyük İnsanlar Konuyu Kişiselletirmedi Bir Tek Sen Kişiselleştirdin...

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Deniz akvaryumu çivi üzerine enerjiyi başka türlü boşaltmak gerek. :)
    Mesela çiviye ya bakır katarlarsa ve akvaryuma zarar verirse? :D Malum bakırdan çivi yapacak kadar zengin ve salak olabiliriz veya yapan yoktur ama düşünen salaklar vardır. :)

Atı alan Üsküdar'ı bu konularda geçmiş olsa da artıklarını tartışanlar olması, tecrübelerini aktarırken emek verenleri unutan insanlar mevcut. Hatta 20 yıl evvel uygulandı diyenler bile çıksa da burası portal önümüzdeki maçlara bakalım.

Kısaca, tartışacak bir durum yok gençler.

Alparslan ve murer bunu beğendi.
  8. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Tankımdaki cyano sorunu için Bio Pellet alacaktım ama bildiğiniz gibi ışıklar kesildiğinde kimyasallar yapıştığından salınım yapıyor ve risk taşıyor..! portaldaki çivi " yorumlarını okuduktan sonra uygulama yaptım tanka 3. Günden sonra cyano gözle görülür bir şekilde kayboldu , bugün 4. Gün ve sanırım daha fazla çivileri tutmanın manası yok bugün çıkarırırm .. Tuzlu su hakkında engin deneyimlerini paylaştığın için teşekkürler AKVARYUM PORTALI üstadları ...

kayhan, ogurcay, Alparslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Merhaba. Konuyu en başından beri dikkatlice okudum. Çividen gerçekten memnun kalanlar olmuş. Bende cyano sorunu yok ancak yine de bilgi sahibi olabilmek adına araştırmalar yapıyorum. Şuanda güncel durum nedir ? Konunun üzerinden baya bir zaman geçmiş. Daha fazla tecrübe edilmiştir diye düşünüyorum.

Saygılar.

Sayfayı Paylaş