1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryum Kurulum Bilgileri

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Erolemir tarafından 29 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir
    Deniz akvaryum kurulum başladı :) Deniz akvaryum kurulum konusunda şartları aşağıda veriyorum. Önerilerinizi beklerim.

Deniz akvaryum kurulum Malzemeleri:

Tank: 80x50x50cm.
    Sump: 70x40x40cm.
    Aydınlatma: 4x24w
    Kum: **********
    Tuz: ******
    Yaklaşık 30kg canlı kaya.
    PS: Bubble magus nac7
    Kafa motoru: Newjet 2300

Sıcaklık: 26c
    Tuzluluk: 1024

Deniz akvaryum suyunu RO/DI ile 0 tds olarak doldurdum.

Suda uçuşan ufak tefek parçaları toplaması için sumpa geçici olarak elyaf koydum.

2. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt
    Cevap: Deniz Akvaryum Kurulum Bilgileri

Hayırlı olsun Deniz Akvaryum Kurulumu. :) Dalga motorları nedir acaba?

3. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Teşekkürler Yusuf bey, akvaryum dalga motorları 2 adet 5000lt. süperaquatic.

4. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Super aquatic almasaydınız keşke çok tıkanıyor verimleri düşüyor aylık bakım gerektiriyor neredeyse neyse kısmet ama tank gerçekten hoşuma gitti tekrar hayırlı olsun..:)

5. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Evet aslında ben de biraz daha iyilerini almayı düşünüyorum,Hydor iyi bir seçim olabilir gibi.

6. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Arkadaşlar camlarda yıldıza benzeyen bir sürü oluşum var,bunlar bir canlımıdır acaba?

7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Guzel dusunulmus ve kurulmus bir akvaryum, hersey yerli yerinde. Bundan sonrasi sadece sabirli olmaya bakiyor hayirli olsun. akinti motorlari bu asama icin yeterli gibi, ilerde daha iyisi ile degistirirseniz(tabi daha iyisine ihtiyac duyarsaniz).

8. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Erol abi hayırlı olsun akvaryum. Dolaba bayıldım. Çok zarif görünüyor gerçekten. Herşey yerli yerinde, Allah utandırmasın. Camlardaki oluşumlar minik deniz yıldızı türü sanırım. Öyle okumuştum zamanında. Zararının olacağı yazılmıyor, çok minikler ve fazla büyümediklerini hatırlıyorum.

9. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Teşekkürler arkadaşlar :) Erman,Kuruluma beraber başladık artık bakalım gelişmeler nasıl olacak dans:

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun Erol çok yakışıklı olmuş akvaryum. Sağlıkla devamını dilerim. Camlarda görünenlere takılma daha çok ilginç canlılar görürsün zamanla.

11. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Teşekkürler Temel hocam,şu aşamada amonyağı yükseltmek için bir parça istavrit eti atmak mantıklı olur mu acaba? Yoksa kendi halinemi bıraksam?

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Minik bir parça atmanda sakınca yok, elinde kuru yem varsa o da olur.

13. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Erol abi canlı kayaları nereden temin ettin, özelden yazabilir misin? Fiyat araştırması içindeyim de :)

Edit: pardon abi ben seni izmir 'de oturuyosun diye aklımda kalmış hep :D

Birlikte başladık sayılmaz abi, sen hile yapmış canlı kaya almışsın :D

14. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Erman başlarda ben de maliyet açısından tamamen DIY kaya yapmayı düşünmüştüm fakat biraz sıkıştırıp canlı kayada karar kıldım.:ay:
    Kurulum aslında 3 hafta öncesinde start aldı fakat sorunlu olan durso sistemini ancak halledebildim,oturdum bütün boruları çıkarıp kendim yaptım :) Kurmadan önceki aşamaları çekip ekleyemedim ,fotoğraf makinemde sorun vardı.

15. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Arkadaşlar,uygun fiyatlı su tamamlama ünitesi bulabileceğim bir yer hakkında bilginiz varmı acaba?

16. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

fish-streetten almıştım ben. TÜrkiyede 110 - 130 TL fiyat aralığında reef octopus'un var marka olarak bildiğim kadarı ile. fish-street teki bu model, 28.5 $ kargosu da 20 dolar.. 50 dolar olsa, 75 - 80 Tl ye geliyor sanırım.

17. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Erman teşekkürler,kargo nasıl ? Kapıya kadarmı geliyor yoksa bizmi gidip biryerden teslim alıyoruz?

18. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

PTT kargo ile kapına kadar geliyor abi. Daha önce fish-streetten nerdeyse bütün tank malzemelerimi almıştım. Resun 15.000 A modeli Türkiye 'de 365 TL idi, ben kargo dahil 155 TL ye kapıma kadar getirtmiştim. Sorun olmuyor.

19. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Arkadaşlar,şu an oda sıcakılığı 21C ve tanktaki sıcaklık 26C,ışıklar açık veya kapalı sıcaklık 26C.Tankta newjet2300 kafa motoru ve 2 adet superaquatic 5000 dalga motoru çalışıyor sadece.Bu halde 26C sıcaklık fazla gibime geldi,sizdeki sıcaklık nedir acaba? Dalga motorlarımı fazla ısıtıyor anlayamadım yoksa bu kadar sıcaklık olması normalmidir?

Isıtıcı ile 25C' ye ayarladım,fakat tank suyu kendiliğinden 1 C artıyor,ısıtıcıyı devre dışı bıraktım,akşama kadar bakalım bir düşme olacakmı.

20. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Isıtıcıların üzerinde yazan değerler fabrika çıkışı iyi kalibre edilmemiş olabiliyor. Kademeli olarak düşürün ısıtıcıyı, tank sıcaklığı 24 dereceye indiğinde çalışacak şekilde bırakın.
    Gündüz 21 derecelik ortamda ısı gece daha da düşer. Dolayısıyla ısıtıcıyı Kapatmak doğru değil.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Sayfayı Paylaş