1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış Filtredeki Erkek

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde a. mesut tarafından 10 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. a. mesut

a. mesut

İsim:
    mesut mat
    Yaklaşık 1.5 ay önce akvaryumun içini temizlerken; dış filtrenin su çeken hortumun ucundaki koruma aparatını çıkarmıştım, ozaman henüz yeni doğmuş lepistesler im vardı bir tanesi o borudan içeriye yani dış filtrenin içine çekilmişti.Bugün dış filtreyi temizlemek için açtığımda şok oldum, tamamen unuttuğum balık yüzüyordu ve dahada ilginç olan: balığın akvaryumdaki balıklardan daha fazla renklenmiş ve daha iri bir erkek olması.1.5 ay ışık görmeden yaşayan balığım şu an gayet sağlıklı ve yüzüyor.

Magnolia, nhtkmn, Adnanisanur ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Bu olayın aynısını seneler önce yunuslarımda yasamıstım bende unuttuğum yunus yavrularını süresini hatırlamıyorum ama dış filtreden cıkarmıstım (5 adet 1 ölü) maalesef ben diğer balıkların yediğini düşünürken çok şaşırmiştım çünkü ilk yavrular olduğu için kendi haline bırakmıştım balığını kaybetmemene sevindim sağlıklı balıklar...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bende cüce vatoz yavruları vardı baya bir çoktu tabi dış filtrenin çekeceğini tahmin etmemiştim. Dış filtre içinde kalan 3 yavru vatoz akvaryumdakilerin tam iki katı büyüklüğünde idi.

4. Erdal

Erdal

Bol besin :D

5. a. mesut

a. mesut

İsim:
    mesut mat
    Bol besinin yanısıra, yavrular ışığı pek sevmiyor gibi geldi bana, 1.5 ay karanlıkta durdu ve çok renkli bi balık olmuş :)

Sayfayı Paylaş