1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

dış filtre sepet dizilimi için önerileriniz

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde pontmercy tarafından 29 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. pontmercy

pontmercy

İsim:
    ibrahim gönül
    arkadaşlar kafam çok karıştı her kafadan başka bir ses çıkıyor. 200 litrelik akvaryum da lifetech 835 3 sepetli akvaryum kullanıyorum. Kuralı 2-3 hafta oldu içindeki malzeme yetersiz olduğu için. takviye yapmak istedim biraz araştırma Yaptım ve hiç bir şekilde tatmin olmadım.

dün gece diZilimi yukardan Aşağıya doğru şu şekilde Yaptım
    1. sepet en üst
    elyaf sera biofibre(kalın Sünger )
    2. sepet orta.
    sepetin altına elyaf üstüne karbon ( değiştirmek istiyorum ama ne katacağımı bilmiyorum )
    3. sepet en alt
    sera biopur. sepetin altına elyaf üstüne tıka basa biopur doldurdum.
    ama içim bir türlü rahat etmedi
    Önerileriniz nelerdir benimle paylaşırsanız sevinirim. önerdiğiniz malzemeleri markasıyla Paylaşım lütfen.
    teşekkürler

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Siralama cok onemli degil. Sadece Karbon cok fazla kalmasin filtrede.

pontmercy bunu beğendi.
  3. ilker kapucu

ilker kapucu

İsim:
    ilker kapucu
    aynı tank ve aynı dış filtreden bende de var haziran ayında kurucam akislik olmazsa. Benimki bitki tankı olduğu için en alta seramik, ortaya eheim substrat pro en üstede zeolit ve sünger koyacağım. TRabi hepsinde elyaf olacak.

pontmercy bunu beğendi.
  4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Ben özel bir malzeme kullanmadım varsa yoksa elyaf.

Sent from my iPhone using Tapatalk

pontmercy bunu beğendi.
  5. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    En alt sepete seramik, ikinci sepete kalın gözenekli sert sünger, üçüncü ve en üst göze ise alta ince gözenekli sünger üzerine elyaf şeklinde kullanıyorum. Elyaf ince gözenekler içindir ve en altta seramiklerin önünde kullanılması halinde filtrenin çabuk tıkanarak erken debi kaybına sebep olur diye düşünüyorum.

ka2n ve pontmercy bunu beğendi.
  6. pontmercy

pontmercy

İsim:
    ibrahim gönül
    cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. en kısa zamanda karbonu ehiem Substart Pro ile değiştiriyorum

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  7. pontmercy

pontmercy

İsim:
    ibrahim gönül
    o zaman seramiklerin altındaki elyafı çıkartıyorum. en alta yerleştiriyorum ortaya elyaf-kalın Sünger en üste de ehiem substart Pro -elyaf ? iyi olur mu böyle ?

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Böyle tam olur...

9. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Hangi filtreyi kullanırsanız kullanın genel denklem şöyledir.
    Girişe-Kalın seramik malzeme(filtreye giren suyu kırıp eşit dağılım sağlaması için)
    2. Sepete-Biyolojik sünger(biyolojik filtrasyon ve kaba pisliğin tutulması için)
    3. Sepete-Biyolojik substrat( tamamen biyolojik filtrasyon için)
    Varsa 4.sepete karbon. Karbon uzun süreli kullanılmadığı için başlangıçta substrat malzemesinin yanına da koyulabilir.
    Her sepetten sonra ince bir kat elyaf çekebilirsiniz. Hem mekanik temizliğe yardımcı olur, hem de seramik-substrat-bioball gibi hareketli parçaların hareket edip tıkırtı şeklinde ses çıkarmasını engeller.

Sayfayı Paylaş