1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dış filtre ile karides beslemek

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Böyle bir şey mümkün müdür? Eğer yeterli miktarda yosun olursa kayıp vererek de olsa karides üretilebilir mi? Deneyenler var mı? Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

2. volkano63

volkano63

Yer:
    Almanya
    İsim:
    volkan atmisüc
    Selam toprak birak dis filitreyi motorlu ic filitrede bile bayagi problem yasadim, Bence karidesler icin en uygunu sünger hava filitresi internetdende takip ettigim büyük üreticilerin hemen hepsinde sünger hava filitreleri var.

3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Soruyu yenilemem lazım çünkü kafamda akvaryumu karides akvaryumuna çevirmek var. Akvaryum 120 litre net 100 falan oluyor kaya kum falan derken. 100 litre akvaryuma sünger fitre olacağını sanmıyorum. Dış filtreye sünger münger takarak ya da başka bir şekilde karides beslemek mümkün müdür?

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Dış filtrenin kapmayacağı şekilde süzgece sünger takabilirsin, akıntıyı fazla engellemesin buna dikkat etsen yeterli. Artı olarak dönüş akıntısını da yüzeyde tut savurmasın akvaryumun içini.

Sayfayı Paylaş