1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Düşük su değerleri için yardım

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde özcan43 tarafından 7 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Takip ediyorum yazılanları. Ben salifert test kiti aldım iki adet daha kutusunu açmadım. Hayatımda da hiç testte yapmadım. Bence hiç kurcalamayın daha, temizlik ekibini girin amonyak veya nitrat ölçün, akvaryum biraz dönsün diyatom kalkınca bir kaç balık ekleyin dayanıklı olanlardan, balık eklemeden önce yüzde 10 su değişimi yapın, yemini yesin alışsın balıklar sonra test yapmak istiyorsanız yapın testlerinizi. Sorun çıkarsa o zaman çözmek için uğraşılır. Tankta daha canlı yok boş verin test mest hevesiniz kırılacak daha canlı koymadan. Benim düşüncem tabi bu karar sizin kararınız.

YIKIKTEMO ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Gece gündüz arası ph biraz oynar. Yüzey dalgalanması ne durumda? Birde suyu havalandırmak ph ı artırır diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen?

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Gece gündüz bir iki derece oynar oda bu konuda önemli değil,sorun ph 7.70 olması...:)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Şırıngayı doldurmanız gereken miktar bu şekilde olmalı

Tapatalk...

Alparslan, MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hakan abi büyüksün bundan iyisi olmazdı...:)

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Arkadaslar tankta Isık yok ph yabiki yerlerde olacak . Gece niye ph düşer diye hiç düşündünüz mu ?
    Ben o yüzden ilk iş ışık dedim .

Seyyar cihazdan online.

7. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Heyt bee, gece gündüz çalışıyor portal.
    Yanlış ölçüm olsa da sıkıntı yok, su değişimi iyidir. Aynen devam.
    Ph konusunda halil haklı + yeni tankta ışık olsa da oturmaz birkaç ay.
    Öncelikle aydınlatmanın, takınca yeniden diatom olması kuvvetle muhtemel :D

veysel bunu beğendi.
  8. özcan43

özcan43

İsim:
    Özcan Ordukaya
    Yarin tanka iki percula ve birkac mercan girecegim. Oglen olcum yaptim degerlerim şöyle ;
    Ph: gece 01 de ve dun oglen 8.03 cikarken, bugun oglen 7,70 cikti. Bu farklilik normal mi ? Tam tersi gece dusuk cikmasi gerekmiyor mu ?
    Ca : 420
    Mg: 1410
    Kh: 7.4
    Nitrat: salifert nitrat testi ile nitrat testini bir turlu anlayamadim. Ortaya bir renk cikiyor ama o renk hem 10 degerine hem 25 degerine benziyor ayirt edilmiyor. Yandan baktigimda
    100 degerinin renginde. Yani kesin nitratim su diyemiyorum. Bu salifert nitrat testi icinmi boyle butun testler mi boyle. Okumasi kolay tam deger veren nitrat testi oneriniz varmi. ?
    Eger nitrat 25 ise bu deger ilk balik ve mercan girisinde yuksek mi?

9. Jakobien

Jakobien

İsim:
    Hakan Gun
    Üstten bakacaksınız arasındaysa değerde arasında

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Oluşan pH farkı nirmal, nitrat 25 ppm ilk balık için çok sıkıntı olmaz, Mercan türüne göre de bu değer değişir.

Test sonuçlarından emin olmadığın için net bir şey yazmak zor. Test için kullandığın marka iyidir, test kitini biraz tanımak gerek sanırım. Genel yazılan değerler fena değil, sorun yok gibi görünüyor.

Sayfayı Paylaş