1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cyano ve Kırmızı Yosun Sorunu

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Elmaslar tarafından 11 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Süleyman abi o akvaryumdan yeni akvaryuma alacaklarımız var,kararı ben vereceğim sen oturup seyir edeceksin,güzel bir akvaryum kurmanın yolu bu...temo25

YIKIKTEMO ve Elmaslar bunu beğendi.
  2. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Aman aman kör istedi bir goz allah verdi 4 goz seyrederim abisi sen yap yeterki yeni tanki karadenizden yapalimmi alpi ne dersin

Alparslan bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Olur abi hemde çok iyi olur Portalın ilk Karadeniz akvaryumu olur sunumu da Kemençeli horonlu yaparız.:D
    Kilyos tan alırız suyu...:)

veysel ve Elmaslar bunu beğendi.
  4. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Aynen dalya koyu var bizim pistin orasi dolduralim bidonlari kiyida tekede var doldururuz tanki

Alparslan bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tamamdır abi katkıları da getireyim o zaman,yavaş yavaş süper bir Karadeniz suyundan bir akvaryum yapalım,aşamaları da yazarız...temo19

Elmaslar bunu beğendi.
  6. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Çok yakındaaa alpi ofis bitsin hemen girişiyoruz.

Alparslan bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi akvaryum karadeniz suyu ile kurulduktan sonra picasso palyaço ekleyelim sosyete olsun yakışır ve her kez de görsün Karadeniz de sadece hamsi yaşamadığını...:)

Elmaslar bunu beğendi.
  8. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Komutan sensin ne soylersen o sosyete bizi bozar ama senin icin her sey serbest

Alparslan bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Karadeniz suyu ile kurulan akvaryum bitmiş olsaydı,satışa çıkarttığım tek picasso yu yarın getirip eklerdim akvaryuma...:)

Elmaslar bunu beğendi.
  10. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Ellerinize emeginize saglik problem giderilmis degil ancak sanki pik yapti ve azaliyor makalede yazilan yesil, kirmizi hatta kahve renkli olusumlardan bolca gordum bakteri gelisirken diatomda oldugunu gozlemliyorum su anki azalmanin alkanity nin oturmasina baglamak dogru olabilir cunku kayalarda carolin alg olusumu basladi bunca yildir sanki dun akvaryuma girmis gibi duruyorlardi surekli su degisimi ısık suresinin ayarlanmasi fosfat tutucu eklemek disinda bir sey yapmadik daha once Temel abiyede yazdigim gibi bu tanki Deney tanki olaran dondurmeye devam etmek istiyorum hep birlikte takip edebiliriz ayrica tavsiye uzerine akintiyi dip ve ust olarak arttirdim arada dip cekimi yaparak olusumlari temizledim 1 hafta icinde her yeri sardi fotograflar ekleyerek sureci paylasmaya calisiyorum geldigimiz noktalar simdilik bu sekilde

Dur satma o zaman koyarız yakında ben alırım acelesi yoksa :)

Montimahir ve Alparslan bunu beğendi.
  11. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Gunaydın Arkadaslar, cyano sorunu bitme evresinde kayalarda minik koloniler kaldi sadece yosun yok gibi testlerde
    nitrit :0
    Nitrat 25
    Fosfat 0
    Kh 10
    Ph 8.2
    Tuz 1023
    Sıcaklık 25-26 derece
    cumartesi aksam ve pazartesi sabahi arasinda olanlar
    Tomato malesef kayanin deligine girip ölmüş 5 yıl sonra acayip canım sıkıldı
    Anemon gomlek dugmesi gibi kalmıs
    Bütün karidesler kabuk degistirmis Damsellerde beyaz benek hafif ama devam ediyor Portal ilacini yemlerine emdirdim, ayrica tek doz suya kattim kirmizi biber veriyorum bu arada kirmizi bibere basladigimdan beri bu cyano azalmaya basladi tesadufmu bilemedim paylasmak istedim cyano giderken kayalarda carolin algler pembe pembe cıkmaya basladı
    40 ltr su degisimi yapacagım dıs fltreyi her hafta temizliyorum hic sıkıntı olmuyor

Alparslan ve Montimahir bunu beğendi.
  12. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Anemonun neden küçüldüğünü buldum bölünmüş ayrı yerlere yapışmış bir şey yapmam lazımmı.

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Süleyman abi gözün aydın,Portal üretime geçti.
    Hiç bir şey yapmana gerek yok onlar yerini bulur...temo4

14. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Eyvallaj alpi 3 falan bolunmus dugme gibi hepsi

Alparslan bunu beğendi.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Düğme gibi olsun,senin olsun abi,nasıl olsa büyürler.
    Zaten yakında büyük akvaryuma geçecekler,büyüsünler büyüdükleri kadar...temo4

16. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Gunaydın dostlar gun guzel baslamadi baliklarimin hepsi ölmüş:( hicbir sebep yok su dahi degismedim dun buyuk istahla yem yiyen canlilar bu sabah gittiler damseller renklerini kaybetmisler karidesler gayet saglikli 5 yıllık beraberlik sona erdi

17. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Süleyman Bey öncelikle geçmiş olsun.İllaki ortada bir neden var ancak ne olduğunu göremiyorsunuzdur.Misal anemonun bölünmesi buna bir işaret olabilir mi?
    Üstadlar yorumlarlar elbette.Ancak kayıplar için üzüldüm doğrusu herşey düzeliyor derken.

18. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Büyük gecmis olsun son testinizde nitrat 25 ti acaba nitrat tavan yapmış olabilir mı ?

Seyyar cihazdan online.

muratmurat bunu beğendi.
  19. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    Amonyak testim yok suda neredeyse hic koku yok bir tane balıgım kayanin icinde öldu pazar sanirim dun cıkartamadım cok yogun bir gundu bu sabah diger 2 si ölmustü 1 tanesi hala can çekisiyor dunku test sonuclari iyi gorunuyordu sadece nitrat 25 cıktı ilk defa anemon saniri stresten bolundu gecen hafta dalga motoruna kapıldı yara almadan kurtadım motoru kırarak ama hic acmadi 1 hafta sonrasinda bolundu şu an ölmek üzer olan ImageUploadedByTapatalk1370937768.120781.jpg bu halde

20. Elmaslar

Elmaslar

Yer:
    İstanbul Levent
    İsim:
    Suleyman elmaslar
    hemen olcuyorum

Sayfayı Paylaş