1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cyano Sorunu Tedavisi Blue Wet Red Cyano RX

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel
    Cevap: Cyano Sorunu Tedavisi Blue Wet Red Cyano RX

Bülent Bey Dediğiniz Doğrudur Fakat;

Akvaryumu Neye Alıştırırsak Onu İstiyor Örneğin Su Düzenleyici Kullanıpta Sonra kullanmamak gibi... Benim Yöntemim Mayadır Veya Kh'ı Yükseltmektir Zaten Benim Tanklarımda Biyolojik Filitrasyon Malzemesi Var...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Cyano Sorunu Tedavisi Blue Wet Red Cyano RX

Bu etken zaten geri gelmemesinde, aksi taktirde sabaha kadar maya gir, sorun kaynağı devam ettiği süre tekrarlar. Ayrıca bazı cyano oluşumlarında maya vs çözüm olmuyor. Işıkları kapatmak desteği ise aynen yukarıda dediğim gibi sonuca odaklıdır, soruna değil.

3. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Aynen öyle, biz şu anda hastalığın tedavisi üzerine konuşmuyoruz. Semptomları ortadan kaldırma/azaltma üzerine konuşuyoruz.
    Baş ağrısını geçirecek bir ilaç tavsiye ediliyor, maya da chemiclean de ağrıkesici. Hastalığı tedavi etmek için başağrısına sebep olan nedeni bulup onu çözmek gerekir.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

4. Ahmet Kaşlü

Ahmet Kaşlü

Yer:
    Bratislava/ Slovakya
    İsim:
    Ahmet Kaşlü
    Merhabalar,
    Bu siralar benimde cyano ile basim belada, tankim cok yeni :) ayni benim gibi tuzlu suda yeni oldugum gibi :) Nirtat yok , fosfat yok ama cyano var akinti cok , disaridan cektigi oksijen neden olur gibi bir izlenim aldim ki benim tanktan sumpa iniste biraz havalanma oluyor. Bu makalenin devami var mi ? gelismeler ne yonde gerceklesti ?

5. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Son moda kurtulunamayan cyano için antibiyotik tedavisi.Ayrı konusu olacaktı, bulursam link eklerim.

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Vay be şaka gib,i neredeyse3 yıl geçmiş bunları denememiz üzerinden.
    Makalenin devamı yok,ilaç başarılı bulabilirsen. Bulamazsan çivi,maya her yöntem olur. Cyano nun kaynağını bulup yoketmezseniz yine gelecektir

Ahmet Kaşlü bunu beğendi.
  7. Ahmet Kaşlü

Ahmet Kaşlü

Yer:
    Bratislava/ Slovakya
    İsim:
    Ahmet Kaşlü
    Kaynagini bulamadim :( poafat 0.03 akinti var isik az ama maalesef cyano devam :)

Sayfayı Paylaş