1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Clownfish Eggs Kopsa da Yapışabilir

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 22 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bazı anlar vardır ve size hiç de tahmin etmeyeceğiniz tecrübeler yaşatır. Clownfish yumurtaları çeşitli nedenlerle kopabilir veya benim gibi maşrapaya larva tankında yumurtalar varken dip çekimi yaparken koparak gelebilir. Ancak görüleceği üzere, literatürün kayıt etmesi gereken bir bilgi doğmuştur, yani 'kopan Clownfish yumurtalarının tekrar yapışabilme kabiliyeti' olduğu bilinmelidir. Önce şaşırdım erken kopan veya çıkan larva dedim ama salladım salladım sonra gerçeği anladım.

Kısaca yumurta diyor ki, bir toz gibi savrulduk hepimiz bir kenara, bırakında yaşayalım diyor. Orhan baba literatür için söylesin bugün de. ;)

Düzenleme: 22 Nisan 2015
    nhtkmn, TencoMelih, Ender CESTEL ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkür ederim, sadece deli gözlemi diyelim.;)

Düzenleme: 22 Nisan 2015
    cimlikaya bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel abim çok ilginç bir olay japon yapışkanı bile suda yapışmadığı halde bu nasıl yapışıyor, nasıl bir yapışkan sa anlamak mümkün değil, yine bir ilke imza attın...:D

g_olter bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bilime saygımız sonsuz Allah var çok faydalandık ve faydalanacağız ama onun çizdiği çerçevenin dar geldiği insanlar da dünyanın her yerinde mevcuttur. Bilime de bu insanların ciddi katkısı vardır. Buradaki videoya 2 kişi yorum yapmış geçmiş olabilir ama bu bilime verilen bir bilgidir ve bilim bunu not ettiğinde onun malıdır. Ondan okuyan ancak inanır...ona ögretenler ise yerildiği başlangıç aşaması ile hatırlanır.

Palyaço üretimi adına kitaplar vardır, tecrübeler yazılmış kaynaklar oluşturulmuştur. Büyük saygı duyduğumuz aşikar olmakla birlikte % 60 kadarı kulağı ters tutmaya çalışmaktan ibarettir. Sadece onyx türünde veya siyah rengi almaları adına yazılan dev aydınlatma makaleleri ve verilen lümen cizelgeleri insanları derine indirmeye çalışan, daha Prof yapmaya teşvik eden unsurlar olarak görülse de arabanın deposu dolu yarın araba satılacak bitirelim benzini anasını satayım fikri ile birebir aynıdır. Hiç ışık yakma siyah kan taşıyan balık siyah olmazsa ben armutum.

Meta dönemi ençok larva kaybedilen dönemdir, tek larva bu yüzden ölsün ben elmayım. Uzar gider.

Nasıl yapıştı yumurta ama. ;)

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş