1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

clarkilerin yanına tür tavsiyesi

Başlığı 'Palyaço Balıkları' kategorisinde myillar tarafından 9 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Akvaryumu yeni kurduk bildiğiniz üzere 2 clarki var şu anda acaba yanında ne besleyebiliriz uyum sorunu yaşamadan akvaryum 150 lt o yüzden tang için erken benim aklım hala palyaçolarda ama acaba uyumsuzluk olurmu ? Yardımlarınınzı bekliyorum saygılar :heyo:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mesut artık zamanı geldi yeni balık eklemenin. Tang için erken değil bence. Güzel bir yellow tang yavru boylarda yakışır senin akvaryuma. Renk olsun, akvaryumdaki istenmeyen alg tüketimi olsun, dayanıklılığı olsun, otçul beslenmesiyle olsun uygun. Bana sorarsan ilk terciğin bu yönde olmalı. :)

3. samurai

samurai

Yer:
    İstanbul / Beylikdüzü
    İsim:
    Metin Öztürk
    Merhaba Mesut bey..
    Cüce Angel Türleri ve Tang Olabilir..
    Tang alacaksanız Kole Tang almanızı öneririm muhteşem bir canlı...

4. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Arkadaşlar şu an için akvaryumumuza eklediğimiz yeni dostumuz Fiji Blue Devil Damselfish :heyo:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun Mesut, fotoğrafları bekliyoruz senden akvaryumuda merak ediyoruz ne durumda diye. İşgenceye bir son versen artık diyorum. :F

6. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Hayırlı olsun mesut hocam.Bizimkinede yakında balık giriyor insallah :)

7. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Temel abi cin olmadan adam çarpmayalım diyorum hep kendi kendime ama bir projem var sanada anlatmıştım evin salonuna mobilyalı kare 300lt diye ona iyice sardım yunusları 250 ltrelik akvaryumla beraber satılığa çıkardım satılsın en kısa zamanda yapıma başlıyorum ve adım adım resimleyip paylaşıyorum :heyo: :heyo:

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun, hayat mavide ama yeşilden de kopmamak lazım. :D

9. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Evet hocam hayat mavidede balıklar da yeşil yeşil dolarla satılıyor maşallah o yüzden yeşili bırakamıyoruz :F
    tatlı suda ben elma salyangozları bedava hediye ediyorum bugün petshop tanesine 40 tl istiyor ben elmaları tuzlu suyamı adapte etsem ne yapsam acaba :heyo:

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    :F Tuzlu suda moli üretimi, Cichlid akvaryumunda Japon üretimlerini gördükten sonra senin tatlı su elma salyangozlarını tuzlu suya adaptasyonuna kimse itiraz etmez merak etme. Korkulur senden sen onuda yaparsın. ;)

11. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Abi mecburiyetler insanı bu hale koyuyor yoksa maharet bende değil benim çalıştığım firma elektronik kartlarını bir firmadan temin ediyordu firma kartlara zam üstüne zam yapınca genel müdürümüz elektronik kartları kendi üretme mecburiyetine girdi ve şimdi dünyaya kendi kartlarımızı ithal ediyoruz manzara o zamanlar küçük bir ofisdik şu anda 8400 m2 lik bir tesiste 300 personelle çalışıyoruz elekrtonik kartları aldığımız firmamı ne oldu yok oldu gitti diyeceğim şu insanları mecbur edersen balıkta üretir salyangozda :heyo:

12. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Mesut'um güzel tercih aceleye hiç gerek yok :heyo:

13. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Mesut hocam akvaryumun son durumu nedir birden merak ettim :)

Sayfayı Paylaş