1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet baligi dikine durmasi

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Fatih ozarslan tarafından 20 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

1. Fatih ozarslan

Fatih ozarslan

İsim:
    Fatihozarslan
    Öncelikle herkese merhaba araniza yeni katıldım. Akvaryum hakkında çok bir bilgim yok. Balıklar ise tepeden inmiş gibi geldi.
    28 tane çiklet balığım var.
    28 litrelik akvaryum balıkların en büyüğü 4cm 5 cm en küçüğü 2 cm civarı

6 aydır var önceleri 45 ten fazlaydilar fakat benim yüzümden 28 e kadar düştü . veren sahibi çok fazla bilgilendirme de yapmadi işin açıkçası. Dediği suyunu değiştir ara sıra . 2 parmak arası kadar da yem ver. Filtrasyon gerektiğini bile bu hafta öğrendim ve dün taktım. Ayrıca kum aldım.
    Problemim şu 4 tane balık genellikle dikine duruyor . bunlardan bir tanesi aşırı hareketli diğerleri ise yavaş . forumda az araştırınca oksijen takviyesi ve bu balıkların karantinaya alınması söyleyen olduğunu gördüm . asıl problemi anlamak için resim atmak daha uygun olacağını düşündüm. Şu anki kullandığım Su bir önceki filtre takili olmadigi durumdaki yaklaşık olarak yüzde 30 unu değiştirdigim su. Daha önce aylık değiştirirdim tümden.ancak bu 20 günlüktü.Yardımlarınızı bekliyorum. Resimler çok bozuk çıkıyor sonra atamyı denicem

Sayfayı Paylaş