1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ciklet Balıkları Sürtünme Nedir

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde fatih07net tarafından 11 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. fatih07net

fatih07net

Yer:
    Antalya
    İsim:
    Fatih ŞENSOY
    Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ısıyı artırdım bir defaya mahsus 400 litreye 8 çay bardağı eriterek verdim. Ertesi gün 1/3 oranında su değişimi yaptım. 3 gün sonra ısıyı normale getirdim. Daha sonraları 2-3 su değişiminden sonra 2 çay bardağı kadar verip yine 2-3 değişimde tuz koymadım. Teşekkürler

2. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Fatih bey artık başka tuz ilavesi yapmayın.Yeteri kadar olmuş.Balık atıklarını iyi temizlemek gerek.Taş ve sağda solda ulaşılması zor olan yerlerdeki balık atıklarını dip çekimi ile temizleyin.Mutlaka haftalık %20-25 su değişimi yapın.Ekleyeceğiniz suyu mutlaka ağızı açık bir malzemede 3-4 gün dinlendirin ve bu şekilde klorun uçmasını sağlayın.Elinizden geldiğince yeni suyu tank içindekiyle aynı ısıda olacak şekilde ekleyin.Olmadı çok yavaş yeni suyu ekleyin.Tankınızın içinde balıklarınızı yaralayabilecek sivri ve keskin malzemeleri bulundurmamaya dikkat edin.Su değişimlerini yapın.Epar ampülü zaten kullandık.Su yüzeyini devamlı dalgalandırın ve oksijeni bol verin.Bunun sonunda sıkıntı olmayacaktır inşallah :) Haa balıklar illa ki sürtünecektir.Bazen oyun bazen kaşınma da diyebilirsiniz.Ancak hiç sürtünmemesi olmaz.İlla ki ara sıra bu hareketleri yapacaklardır.Ayrıca emin olmadığınız canlıları ve dekoratif malzemeleri de tanka eklemeyin.Gelen canlı hastalıklı oluabilir veya dekor malzemesi salınım yapabilir?Güvendiğiniz ürün ve canlıları ekleyin.

3. fatih07net

fatih07net

Yer:
    Antalya
    İsim:
    Fatih ŞENSOY
    İlginize teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş