1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cift ps

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde ogiler tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Bir akvaryumda iki ps olmaz mı?Daha iyi temizlik sağlamaz mı?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cift ps

Genellikle 2 ps'nin daha çok verim sağlamayacağı düşünülür. Sebeb olarak birinin diğerini yavaşlatacağı söylenir. Genel olarak bu doğrudur ama su akış yönü iyi ayarlanırsa ve güçlü tek ps yerine elde eğer iki ps varsa yani bir şekilde ele geçmiş ise bağlanabilir. Ben 2 ad macroyu bir arada kullandım ve verim aldım ama dediğim gibi ayar yapmak kolay değil.

Eğer ps satın almamış isek kesinlikle 2 adet ps satın almayıp daha kaliteli tek ps satın almalıyız bana göre.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cift ps

Çift ps yerine görevini iyi yerine getiren tek ps daha iyidir.Olmazmı diye birşey yok. Çok anlamasamda olabileceğini biliyorum fakat,iki ps,iki ayrı uğraş gereksiz. Bunun yerine iyi işleyen,görevini tam olarak yerine getirebilen tek ps yeterlidir. ;)

4. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Cift ps

Sağolun arkadaşlar ben zaten meraktan sordum. smiley18.gif

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Senin merak ettigin konulara bayiliyorum yalan yok ama ne zaman faliyete gececek akvaryum ?

6. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Cift ps

Para bulayım öyle. :D 125 litre yapacaktım vazgeçtim.60 70 litrelik birşey yapmaya kara verdim.Ama balık tercihini değiştirmek zorundayım.Kaç balık olur küçük boyda?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kac balık değil...Hangi türlerden kaç adet balık eklenebilir olmalı ve cevabı uygun türler içinden senin cebinde bu sorunun yanıtı. :F

8. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Cift ps

Sixline,palyaço,Fire goby olur mu bilmiyorum.damsel gibi türler heralde bu gibi balıklar uyar.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Simdi süper oldu işte. Bu balık türleri uygun. Ben olsam bu hacime bir çift nemo türü, gobi ve agresif olmayan damsel türlerinden 5-6 balık eklerdim.

10. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Oğuz kardeşim yanınada bir tutam xenia bir kaç değişik renkte polip belkide bir yada iki kafada musrom bu nano tadından yenmez bendemi nano kursam ne yapsam .8. birden heveslendim ...

11. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Cift ps

5 6 balık oluyorsa iyiymiş. :basardim: Kola şişesinden yapsam ps idare eder mi ama bu kez biraz güzel birşey yapayım motor olarak ne kullanayım?

12. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Elinde motor olarak ne var ? Çırpıcı görevi yapabilecek ve porselen mil olmasına dikkat et .

13. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Cift ps

İç filtrenin kafa kısmı uygun mu?

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cift ps

Eski sump sistemimin fotoğrafını bulmuşken ve tabi başlık adına uygun iken eklemek istedim. Çift ps kullandım macro olarak ve yukarda belirttiğim gibi çok ince ayar yapılırsa verim alınıyor. burda:gif

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cift ps

Hocam o karmaşalığın içersinde, o ince ayarı yapmak herkesin harcı değil gibime geliyor. Heleki yeni başlayanlar için. huh: Tabi sen aşmışsın kendini ayar yapmak senin için çocuk oyuncağı. :) em34:

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cift ps

Kuleye yer olmayınca dışarda elyaf suyu karşılasın diye ilkel plastik kabı gördün mü bu arada Olcay. :F Kulecik diyebiliriz kısaca. :D

17. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cift ps

Görmez olurmuyum abi. :)

Ama ilkel değil. :uyari:

Şartların neyi elverdiği değil,her şartlarda ne harikalar yapıyoruz demek istedin sanırım ? ;) O daracık yerde bile kule yapmışsın. em34: Ayrıca nazar boncuğu eklemeyide unutmamışsın. :)

Sayfayı Paylaş