1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

CANPET Denilen Üçkağıçılardan Uzak Durun

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde MOVACIKLI tarafından 4 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Anket kötüyü zarar vereni ön plana çıkarmak için yapılırsa o listeyi alacak sayfa bulunmaz.
    İyiyi, beğenileni tespit için yapılabilir. Altyapıyı araştıralım beğeni , memnuniyet puanı gibi her alışverişi değerlendirecek bir sistemde esnaflar sınıflandırılır ise, hobiciye ışık tutar.

Erolemir, MOVACIKLI, harfuzmani ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir
    Bahsi geçen satıcıdan 5-6ay önce birkaç test kiti alayım dedim.Yaklaşık 20-30 telefon görüşmesi (söyledikleri onlarca yalan) ve aradan 1,5 ay geçtiği halde testler elime geçmedi.Daha sonra paramı iade ettiler.

MOVACIKLI bunu beğendi.
  3. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Bu sitedeki fiyatlar nasıl?Yerinde görme imkanım var yakın sayılır bana. Reefland akvaryum.

4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Ahmet cim sitede link vermiyoruz. Ancak kendi bölümü olan esnaf link alabiliyor. Linki kaldırıp isim yazdım , bilgine.

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Otuz.com dan ben de devamlı alışveriş yapıyorum ve bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.Ancak hediye felan hiç görmedim.Önemli de değil zaten.Ancak anlamakta zorlandığım ve anlamak istemediğim bir konu var ki o da esnafın sergilediği duruş.

Şimdi stokda "Var" görünen bir ürünü alıyoruz sonra herifler "Pardon kalmamış" diyebiliyorlar.Veya otuz.com daki gibi ne arasan "Stokda yok" diye karşına çıkıyor.Bir ürün stoklarda kalmadıysa bu ürünün talep gördüğü ve satıldığı anlamına gelir.Önceden tedbir almak,gerisini getirttmek çok mu zor?Aylardır 50x50 veya başka ebatlarda elyaf yok.Kimse satmıyor.Bildiğin bir elyafı getirtmek bu kadar mı zor olur yahu?Marka yok,ürün yok,stok yok,canlı yok,şu yok bu yok...Sonra sayfalarca,bir dünya satır yazarak mazeretler,bahaneler,"Bizim de elimizde değil" demeler başlıyor.Ticaret yapılıyorsa bu konu bir şekilde halledilmeli.Mesela şimdi aramıza katılmış olan Kızıldeniz Akvaryum gibi dürüst esnaflar daha farklı ve kapsamlı bir temin-satış organizasyonu yapabilirler belki?Umarım kısa sürede gerçekten bu işi hakkıyla yapacak esnaf arkadaşlarımız olur da hepimiz rahat ederiz.

6. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    OK.abim.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    O yüzden işte elyafı yorgancıdan alacaksın ve sonrasında sıra diğer bulamadığını yapmaya veya alternatif üretmeye geldiğinde aradıkların raflarda mecburen yerini alacak. Kar yoksa niye satsınlar, Eray hobicisi elyaf kullanıyor lazım olur bulunduralım mı diyecekler.:)

8. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Aynı siteden kuzenimde sorun yaşadı. Aylarca bekletildi ve güç bela parasını kurtarabildi. Bence akvaryum hobisinin en büyük keyfi lazım olan bir canlıyı veya malzemeyi yerinde görerek dolaşarak almaktır. Ama gün geliyorki hepimiz birşeyler satın alarak bu tip sitelerden mağdur olabiliyoruz. Birde alışveriş yaparken size çok ciddi bir tavsiye vereyim yurtiçi kargo ile çalışan sitelerden kesinlikle uzak durun. Bu güne kadar 1 kez olsun yurtiçi ile zamanında gelen kargom oldmadı. Aras mng 2 gün içinde getirirken herseferinde yurtiçi kargoya takılıp kalıyorum.

MOVACIKLI bunu beğendi.
  9. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Ağabey elyaf bir örnek.Ben de artık yorgancı veya döşemeciden alıyorum zaten.Ancak aradığın bir ürünü bulamıyorsun.Bugün bulduğun yarın olmuyor.Yenisi ise zor gelyor.Belki başka sebepleri vardır ama onu da biz bilemiyoruz.

10. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Bu sitedeki fiyatlar nasıl?Yerinde görme imkanım var yakın sayılır bana. Reefland akvaryum.

11. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Arkadaşlar yargancıdaki elyafları pen pek sevmiyorum tatlı su akvaryumum varken elyafı klimacılardan alıyordum. Klima filitreleri bu iş için biçilmiş kaftan seranınkinden hiç bir farkı yok hatta daha iyi süzdüğünü bile söyleyebilirim. Sert bir malzeme ıslandığı zaman kolay deforme olmuyor.

Okurt bunu beğendi.
  12. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    250g elyafa 10 tl vermek koyuyor insana zaten, bu elyafın herhangi bir özelliği var mı, her elyaf uygun mu, salınım vs

13. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Bu elyaf işin de en iyisi bence Sera nın elyafları. Ürünü elinize aldığınızda aralarındaki farkı hissedebiliyorsunuz fakat suyu yediklerinde hemen deforme oluyorlar yani elyafın kabarıklığı gidiyor ve inceliyor fakat klimacıların kullandıkları hepa flitre denen zımbırtılar sudan bile etkilenmiyor gayet sağlam bir malzeme defalarca yıkayıp kullandığım oldu banamısın demedi.

inifnity bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynı malzeme çeşitli olarak yorgancılar da var...:)

inifnity bunu beğendi.
  15. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Alparslan beyin belirttiği gibi yorgancılarda bulunuyor. Yanlız alırken pamuksuz derseniz kısa sürede eriyip gitmez diğer türlü 1 hafta geçmeden ezilip büzülüyor.

Alparslan bunu beğendi.
  16. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Şimdi basacak fırçayı Temel Abi
    Gidin ilgili bölüm altına bir konu açın altında tartışın diye:)

17. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Bendede var tekstil isinde kullaniyoruz fazla bir fark yok seranin ki ile

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Haksız mıyım Allah'ını seversen, Canpet'in yaptığı nere akvaryumlarda elyaf kullanımı nere?

Garip Deniz Akvaryumu Elyaf konusu da öyle beklesin.:)

19. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Discus akvaryum ve adresemama.com sitesini daha çok tavsiye ederim. Adamlar oldukça kaliteliler ve çok ilgililer. Canpet tam bir soyguncu..

MOVACIKLI bunu beğendi.
  20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Discus akvaryum la olan alış verişlerde sorun yaşamadık katılıyorum...:)

Sayfayı Paylaş