1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bursadan yeni 200 LT lik kurulum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde halilkocan tarafından 26 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Bursadan yeni 200 LT lik kurulum

Pek saklanan balıkları sevmiyorum zaten 1 tane olsun yeter. Benim tek endişem bendeki dekorun olmadık yerini yuva benimserse birdaha göremem diye korkuyorum, endişelerim o yönde.

2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Öyle bir şey olmaz.İlk eklendiğinde belki uzun süre ortaya çıkmayabilir ama daha sonra yem almaya da yüzmeye de çıkacaktır.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Goby, dotyback gibi türler saklanabilir. Ama tang türleri kesinlikle alıştıktan sonra saklananını görmedim. Akvaryumcudan alıp ertesi gün elimden yem alan tangim bile oldu. Endişe yapmaa gerek yok abi.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Teşekkürler yorumlar için, önceliğim blue tang. Bugün gördüğüm yellow tang 4-5 cm büyüklüğündeydi ama fiyatı pek küçük değildi açıkçası 150 tl idi dolar ve euro artışından dolayı fiyatların yükseldiğini söylediler.

5. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

O nasıl fiyat öyle hep zaten dolar euro artar fiyatlar artar der satıcılarda. saat:gif Sanki yeterince fazla fiyata satmıyorlar. Söz meclisten dışarı.

6. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Daha ucuza yellow varmı?

7. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Yazın 100 liraydı. Dün bir tane sordum hawai yellow tang 130 lira dediler ki ucuzdu. Normal yellow tangler de M boyda İstanbul'da 130lira civarıdır.

8. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Ahhh İstanbul ahhhhh. Çeşit ve fiyatlar çok iyi orda. Satış yapan hobicilerin bile çoğu orda. Adam 3 tl ye xenia satıyo Ankara'ya kargosu 12 tl tutuyo. Yok gelecem bi gün İstanbul'a petshopları boşaltıp döncem.

9. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

Ankara'nında malzeme fiyatları çok iyi. PS ler motorlar çok uygun istanbul'dan.

10. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Ben çokta bir numarasını göremedim İstanbul'un fiyatları çok yüksek ve ortada dönen canlılar hep aynı türler. Olay bir kaç kişinin tek elinde çünkü direkt ithalat yapan yerleri desteklemek lazım aslında. İstanbul'a gelmek isterseniz bir kaç akvaryumcunun ithalat zamanına denk getirin yoksa eliniz boşta dönebilirsiniz.

kupeli bunu beğendi.
  11. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

İzmir'de canlı çeşitleri ve fiyatları nasıl? Bayramda İzmir'e gelcem de super:gif;)balıkcım:

12. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Nasıl öğrenebiliriz hocam ithalat tarihlerini. Bu aralar bir İstanbul yaşanabilir, bari o tarihlere denk getirelim ;)

13. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

Çok ilginç fiyatlar buluyorum ben. Kıyıda köşede bir akvaryumcu görüyorum adam deniz akvaryumu yapmış. İçinde balıklar(balıklar dediysemde öyle ölesek renksiz değil canlı kıpır kıpır adam elinle besliyor falan gösteriyorsana ) çok uygun fiyatlarada satıyor. Fakat orayı gidip bulmak gerek. Buyuk akvaryumcularda uygunuda var pahalısıda normalide araştırmak gerekli. Neredeyse her tür fiyat bulabilirsin.

14. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Tamam işte sen zaten araştırıyosundur, gelmeden önce bana bir kaç tiyo verirsin :D

15. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

2 gün önce istanbul da ithalat yapılmış öğrendiğime göre. Bursa ya gelen balıklar istanbul dan dün gece saat 8 de geldi, arkadaşla görüştüğümde bir sürü akvaryumcu vardı dedi. Bu aralar akvaryumcuları gezmekte fayda var diye düşünüyorum.

16. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

Tamam hallederiz fakat benim akvaryumun kurulmasına biraz daha var o yüzden yeterince konuya eğilemiyorum. Şuan malzeme olarak araştırmadayım. Camda 1 haftaya hazırlanacak.

17. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Evet gelelim biraz diatom göstermey,
    Hakan abinin bahsettiği fosforlu yeşil yosun bende de olmaya başladı, ve diatomda gördüğünüz gibi hava kabarcığı oluşmaya devam (bakteriler yaşıyor demek) 3 gün önce eklenen ithal turbo snail resmen cam siliyor, o cam komple yosundu siyah gözükmüyordu. Birde arka cam 3 boyutlu dekor gibi oldu bit yandan yosunlar uzadı bir yandan renk değiştiriyor. Sizce nasıl durum.

18. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Selamlar arkadaşlar;

Bugün akvaryumda modifiye ve bakım yaptığım cam temizleme silgisi ile camları temizledim. Mıknatısların yeni ve güçlü olması baya işimi kolaylaştırdı, temizlerken dikkatimi çekti diatomda bir azalma söz konusu ve zeminde eski kabukların olduğu yerde morumsu bir tabaka var sanki salya gibi küçük bir alanı kaplamış. Şuan işteolduğum için resim koyamıyorum gece yarısından sonra koyabilirim. Bunların ne olduğu ile ilgili bir bilgisi olan varmıdır acaba ?

19. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Bir şeyle hafifçe dokunun, dağılıyor mu? Resimsiz bir şey söylemek zor.

20. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Bu gün cam silgisiyle dibe yakın bölgeyi silerken zar gibi bir parça ayrıldı oradan yani doz gibi değilde zar gibi yarılıyor ama eve gidince bakarım tekrardan.

Sayfayı Paylaş