1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bursa...

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde RuPTuR tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hocam sen gene iyisin.Ben bir seferinde,10 yıldır oturduğum evimi,kamyonumla mahallede 12-13 tur attımda bulamadım :D :D :D

Ara ara baktım evi bulamıyorum,kamyonu biryere çekip arabada yatmıştım :D :D

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    :D :D :D

3. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Yok böyle bişey :D

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    :D :D

Evet gerçek.Bir zamanlar sarp sınır kapısından Trabzona mazot çekiyordum tankerimle.1,5 ay hiç gelememiştim eve ve gece gündüz günde enfazla 3-4 saat uykuyla çalışıyorduk.İş bittikten sonra ordanda bir nakliye alarak Edirneye gitmiştim.Sonra koyuldum yola.Arkadaş mahalleye geldim,dönüyorum dolaşıyorum ev yok :hink:Sanki koskoca bina yerinden kalkıp gitmiş :hink: Eve telefon açacağım ama evde tel yok.Dön dolaş baktım olmuyor gecenin bir yarısı mahalle ayağa kalktı arabanın gürültüsünden,bende çektim arabayı cadde üzerinde vurdum kafayı yattım. :D Sabah olunca evi buldum hanıma dedimki;ya hanım ben gece evi bulamadım.Hanımda bana yahu sen kapının önünden arabayla 10 kere geçtin bende sanıyorumki arabayı çekecek yer arıyorsun.Dedim hanım ne arabayı çekecek yer yahu,insan bi kapıya çıkar bu adam niye dolanıyor diye :D :D

Velasıl kelam,başımdan böyle komik bir olay geçmişti.Aklıma hergeldiğinde gülmekten kendimi alamıyorum :D :D :D

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    haha: Bende askerden dağıtım iznine geliyordum 75 gün ihtisas eğitimi yapmıştık eve bir kış gecesi saat dörtte döndüm abartısız diz boyu kar vardı nerdeyse :D sırtımda asker çantam yürü babam yürü 45 dakka karda yürüdüm mahalleye geldim eve yaklaştığımı biliyorum ama bakıyorum bizim ev yok sanki, yanına iki tane bina dikmişler uzaktan hangisi bizim bina anlaşılmıyor kendikendime ula evide kaybettik dedim :D yaklaştıkça tanıdım bizim evi ama çok gülmüştüm kendime :D

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Neyse ya rahatladım... Ben sadece Harbiye'yi tavaf etmiştim... Çok sağolun bana kendimi çok iyi hissettirdiniz... :D

7. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Cem hocam,bol bol gez.
    Bursayı çok iyi bilirim,4 yılım geçti oralarda.

8. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Cem sayende konu Akvaryum Portalı Bursa Şubesi'ne döndü... :D

Güzel şehir Bursa vesselam... Kurtul göleti hariç... Orası beni hasta ediyor... :hasta:

9. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Texas :D

10. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    As merkez,Zafer plaza,Setbaşı,heykel,Uludağ üniversitesi,Uludağ
    ne günlerim geçti oralarda.
    Ankara'nın hastasıyım,ama bursanın bende yeri ayrıdır.
    Hayatımın en güzel ve en berbat zamanları orda geçirdim.

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bursa istikametinden,uludağ ünüversitesini geçtikten sonraki (solda)ilk benzin istasyonunun yakıtını ben çekiyordum İzmitten.Bende işim gereği Bursaya çok gittim.Karacabeydeki vatan konserve ve lezzo nun yakıtlarınıda ben çekiyordum.Hatta 98 senesinde Tofaş fabrikasının bahçesine tankerle dalan adam bendim :D Işıklara 50 mt kala arabanın frenleri boşalmıştı,yola baktım ışıklarda birsürü araba var.Eğer Allah muhafaza aralarına bir dalsam kaç ceset çıkardı tahmin bile edemiyorum :hink:Sonuçta 32,000 lt relik dorse + araba.Ve bende çaresiz arabayı devirmek isterken,direksiyonu ani kırdım ve arabayı yan yatırayım diye uğraştım fakat,MAN lar dar şase olduğundan,devrilmeye en müsait araba olduğu halde benim araba devrilmedi ve Tofaşın bahceye tel örgü duvar nevar neyok kırıp dalmıştım.Bursa dediklerinde hep o kaza aklıma gelir.Verilmiş sadakamız varmış,çok şükür,can kaybı ve yaralı olmadan kazayı atlatmıştım.

12. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Olcay Hocam bu olay bana bir fıkrayı anmsattı... Allah'tan Temel (bildiğimiz Temel, Hoca olan değil...) gibi yapmamışsın...

Anlatıyorum...

Gazetede bir manşet. Kamyon pazara daldı...

Hakim Temel'e soruyor: Anlat bakalım evladım, nasıl oldu da kamyonla pazara daldın?
    Temel: Hakim Bey (Neden burada karadeniz Şivesi ikonu yok bu arada? :D ), ben kamyon ile yokuş aşağı gidiyordum... Bir anda frenler tutmamaya başladı...
    Hakim: Eee sonra...
    Temel: Baktım duramayacağım, ben de bir yere çarpıp durayım dedim... Soluma baktım duvar dibinde yürüyen bir çocuk vardı... Sağıma baktım onlarca çocuğun oyun oynadığı bir park vardı... Dedim ki, ben en yiyisi duvara çarpayım bari tek birçocuğa birşey olur...
    Hakim: Aferin evladım çok iyi düşünmüşsün de, peki pazara nasıl girdin koca kamyonla?
    Temel: Sormayın Hakim Bey, herşey çocuğun pazara doğru koşması ile başladı....

:D :D :D

Temel Hocam, bir ara fıkrada adaşın ve hemşerine ait konuşmaları ana dilinize çevirirsin artık... :D

13. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Saat 05:19
    Teşekkürler Abdullah Hocam :D :D

14. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Valla Türker benim en sevdiğim 3 fıkradan biridir... Zaten bunlar hariç fıkra da bilmem... Bir ara diğer ikisini de anlatırım...

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Abdullah hocam,güzel fıkraydı sağolasın.:D

16. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Cem, n'aptın? Bulabildin mi akvaryumcuyu yoksa 3 gündür hala arıyor musun? :D Bari anne-babana haber verseydin "Geç gelebilirim..." diye... :D

17. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Puahhahahah...
    Yok cumartersi gideceğim abi.Midyeleri yaşatabileceğim bir ortam yok burada.Ha konusu açılmışken,ne kadar dayanır bu hayvanlar poşette? :)

18. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Yola çıkmadan önce bol hava bas, su soğuk olsun... Eve gelene kadar birşey olmaz...

19. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Ne zaman eve varacaksın hocam ?

Saygılar...

20. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Cem ben midyeleri uşaktan kargo ile getirttim adam gönderdikten bir gün sonra ufak bir kavanozda 10 midyem geldi artık hesab et ne kadar dayandığını

Sayfayı Paylaş