1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Burberrysboy Nano reef

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde burberrysboy tarafından 9 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Arkadaşlar merhaba uzun süre devam ettiğim 60 lt relik nano tecrübemden sonra 50x60x50 arkadan sumplı yeni tankıma geçeli 8.günümüzü geride bıraktık kullandığım ekipman ve ürünler şöyle caribsea ölü kaya 12 kg civarı,5 kg kürlenmiş canlı kaya, redsea base argonit kum, seio iki adet dalga motoru m820 ve 620,newjet 3000 kafa motoru,tunze 9004 ps,aquael 150 w ısıtıcı,yetersiz gelmesi durumunda eheim 300w bir ısıtıcım daha var, ışıklandırma şimdilik led armatür arayışlarım sürüyor 6 lı veya 8 li t5 24w bir armatür düşüncesindeyim. Newjet3000 kafa motorunda yaşadığım pervane arızasından dolayı saatte 500 lt basan bir çin işi kafa motoru taktım idareten, biraz araştırdım ama pervane takımı ya ellerinde yok ya da newjet ürünleri satışları yok yardımcı olabilecek arkadaşım varsa sevinirim,tankımı ro suyla kurdum,hiçbir katkı maddesi,biyolojik döngü maddesi/ürünü,bakteri kültürü vs kullanmadım,her gün sanki balığım varmış gibi yemleme yapıyorum,ps ayarını kıstım kuru toplama yapıyorum,sanırım yavaş yavaş diatom evresi başladı kayalarımın üzerinde kahverengi, kızılımsı görüntüler oluşmaya başladı. Kurulumdan bahsedecek olursam ro cihazımdan akvaryuma kadar mesafe için bir hortum alarak işe başladım suyumu doldurmaya başladım kafa motorlarımı ve diğer ekipmanlarımı yerleştirdim,tuz red sea kullanıyorum 2 gün kafa motorlarını çalıştırıp erittim,daha sonra kayalarımı,2 gün sonra da kumu ekledim sistemi döndürmeye başladım şimdilik durumumuz fotoğraflarda ki gibi hepinize sağlıklı balıklar ve canlılar diliyorum.

YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  2. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Bugün sistemde ki 2 dalga motorundan birini ve çin işi kafa motorunu çıkartıp yeni aldığım newjet 1700 ü sisteme dahil ettik,canlı kaya ilavesi yaptık, seçmemizde yardımcı olan Durudeniz akvaryumdan Uğur abiye teşekkür ediyorum üzerlerinde bolca yaşayan canlılar var sistemi kuralı henüz 12-13 gün oldu o bakımdan yılan deniz yıldızlarına adını bilmediğim yumuşakçaya tube wormlara bişey olmaz umarım.Canlı kaya ve ölü kayalara son bir rütuş yaptım artık tanka el sokmak istemiyorum.

test değerlerimiz:

ph:8.2

amonyak:0

nitrat:0,3

nitrit:1-1,5 arası okudum

su da çok hafif bir bulanıklık var girdiğim 0,2 bacteria feeder dan olabilir mi bilemiyorum

veysel bunu beğendi.
  3. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    15. günümüzü geride bırakırken ;
    Ph:8.2
    Amonyak:0
    Nitrit:1.5

4. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Kurulumdan itibaren bazı kareler,

Ekli Dosyalar:

• image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      47,1 KB
      Görüntüleme:
      832
    • image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      46,9 KB
      Görüntüleme:
      823
    • image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      62,1 KB
      Görüntüleme:
      866
    • image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      62 KB
      Görüntüleme:
      839
    • image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      93,3 KB
      Görüntüleme:
      867
    • image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      69,8 KB
      Görüntüleme:
      803
    YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun.

6. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Teşekkür ederim Veysel Bey.

veysel bunu beğendi.
  7. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Güncel değerler:
    Ph:8.4

Kh:7

nh3-nh4:0,25

nitrat:0

nitrit:0,3

Diatom devam ediyor çoğalma eğiliminde hava kabarcıkları devam ediyor fotosentez olayı sanırım ışıklandırmam şu an zetligh nano 12 saat full daha sonra sadece mavi ledler süreyi kısaltmam gerekir mi? yoksa doğal süreçmidir? yeni aldığım 6x24w ati armatür bu hafta elime geçecek o devreye girdiğinde sanırım fotosentez olayı iyice artacaktır ilave almam gereken tedbirler var mıdır?Kurulumun üzerinden 19 gün geçti su değişimi yapmalı mıyım,yoksa canlı ilavesinden sonra mı yapılmalıdır? Herkese sağlıklı akvaryumlar diliyorum.

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    12 saat çok özellikle bu armatür yosunu çok aşırı tetikler. Aydınlatma saatini 10 saat civarı kendinizin izleyebileceği bir dilimde ayarlayın. Mesela gündüz 13 açılış gece 23 kapanış şeklinde.

YMR_AY bunu beğendi.
  9. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Peki Veysel Bey teşekkür ediyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yeni aydınlatma gelince daha rahat edersiniz, temizlik ekibi alin almadiysaniz.

YMR_AY bunu beğendi.
  11. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Bir canlı girişim olmadı henüz bu hafta halledeceğim

veysel bunu beğendi.
  12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kurulumunuz hayırlı olsun.Yeni kurulumda Veysel beyinde yazdığı gibi aydınlatmayı 8 saat ile başlayıp her hafta 30 dakika arttırarak 10 saate tamamlayın.

veysel bunu beğendi.
  13. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Yeni armatürüm bugün elime ulaştı 6x24w ati dimm gün ışığını8 saat ile başlayacağım gece bluelar devreye girecek değil mi

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ay Işığı az olmalı canlılar rahatsız olur. Genelde kullanmayız. Aydınlatma suresi hepsi için belirttiğim ornek gibi yapılabilir.

burberrysboy bunu beğendi.
  15. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Son yaptığım testlerden sonra değerlerin istenilene gelmesiyle beraber temizlik ekibinden sonra ki ilk canlılarımı tanka koydum yaklaşık olarak bir ay on gün geçti kurulumun üzerinden balık olarak 1 adet çizgili damsel 1 tanede percula girişi yaptım.

Ekli Dosyalar:

YMR_AY, Burcu, nhtkmn ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    6x24w ati sunpower aydınlatmamıza kavuştuk montajını nihayet yaptık havalar serinleyince sağlıklı mercanlara inşallah[​IMG][​IMG]

17. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın

veysel bunu beğendi.
  18. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Tankımı kuralı bugün 1.5 ayımı doldurdum 6counch 5 snail 1 palyaço ve 1 çizgili damsel gayet güzel yaşıyorlar günde iki kez az miktarda yemleme yapıyorum canlı kayalarda ki diatom oluşumunu snailler temizledikçe alttan coraline alg oluşumları ortaya çıkmaya başladı

Amonyak 0

Ph 8.1

Kh 8

Nitrat 0

Nitrit 0

Dimm ayarlandı gün doğumu batımı simüle edildi 8 saat aydınlatılıyor

Tüm flolar giessman

2xpower chrome azure

1xlagoonblue

1xactinic+

1xactinic pure

1x super purple

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      87,6 KB
      Görüntüleme:
      731
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      97,2 KB
      Görüntüleme:
      727
    veysel, burak ozu ve Burcu bunu beğendi.
  19. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Bir test daha yaptım yeni canlılar eklendi sırasıyla;
    Ph :8
    Kh :8
    No3: 2
    Po4: 0.01
    Nh4:<0,25
    Ca:460
    Mg:1320
    Tuzluluk:1024,5
    Bir çift palyaço 4 benghai cardinal 2 bannerfish starpolip hairymushroom,zoa,candycane eklendi.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

YMR_AY, veysel, ilkaycamlar ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. burberrysboy

burberrysboy

İsim:
    umut sayın
    Herkese merhaba,malum önümüz bayram 4-5 günlüğüne Annemde olacağım kurbanlarımızı kesip bayramı yanında geçireceğim bu süre zarfında yemlemeyi makineyle yapacağım diğer sistemler ışıklandırma fan vs dimm lendi fakat aklımdaki sorun şu protein skimmer olarak tunze 9004 kullanıyorum taşmaması için önerisi olan arkadaşım var mı yahut kullanıpta bir süreliğine evde olmadıklarında nasıl bir önlem almaktalar?

Sayfayı Paylaş