1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bunlar Benim Ömrümü Yedi

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 4 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Bunlar Benim Ömrümü Yedi

Temel abi yeni gördüm başlığı. Yeni kurulumun hayırlı olsun. Aynı zamanlarda kurulacak akvaryumlarımız :) Benimkide 10-15 gün sonra gelecek.

Bende Marmaradan alıcağım suyu biliyorsun. İyidir iyi Marmara :) Kırdınmı güzelim akvaryumu :)

Hayırlı olsun diyeyim. Hacimlermizde yaklaşık olarak aynı olacak, ortak noktalarımız arttı.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Marmara olacaksa sabırı elden bırakma yazışarak devam et uygulamalarına. Ben de zaten Marmara suyu ile kuracağım. Hayırlısı olsun, şu canlılar bidonda dayansın yeter.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Sabredeceğim abi. Bekleyeceğim artık...

Canlarıda Teoman abiye verseydin abi. Gerçi geri alabilirmiydin bilemiyorum :F :F :F

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Abi hayırdır neden böyle bir güzelliğe kıydın anlamadım senin akvaryum benim idolümdü seninkine baka baka benim 70 -70-60 ı kurdum. Bu siteye ilk girdiğimde adım adım kurulum konusunda senin akvaryuma vurulmuştum. Clear cam oldukça pahalı m2 olarak nasıl kırdın neden kırdın anlamadım gitti valla benim tank patlasa anca bu kadar üzülürüm.:(

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yoruluyorum Mesut artık. Su değişimlerini denizden yapıyoruz ve gittin mi değsin diyorsun, ulaşmak zor her yerine, eskimişti tabi biraz da ve dolabın boyanması gerekiyordu. Yeni ölçüler aslında çok farklı değil sağdan ve soldan 20 cm kırpıltı ve dolap yüksekliği düşürüldü. Elektirik tesisatının torparlanması gerekiyordu vb. Daha iyi olacak diye düşünüyorum. İnşallah yine geldiğinde aynı keyfi alırsın.

6. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Yine clear cam olacak mı ? Renk olarak ne düşünüyorsun su iniş nasıl olacak ne zaman kurulum başlayacak birkaç ip ucu ver .

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Clear cam olmayacak. Dolap krem rengi. Akvaryum 10 gün sonra gelecek. Elektirik tesisatını, aydınlatma bağlantılarını çok iyi tasarlamayı düşünüyorum. Su iniş kısmı için hiçbir artı fark istemedim özellikle çünkü hacim gerek kılmıyor bunlara. Su sesini yok etmek için vana sistemi kafamda var. Akvaryumun ekipman yapısı çok güçlü olacak hacime bakıldığında.

Marmara suyunda senin beğendiğin yapının üzerine 4 kat çıkıp harikalar yaratmayı planlıyorum açık yazayım.

8. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Hayırlısı olsun abi merakla takipteyiz.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. ilo840

ilo840

İsim:
    ilhan baştürk

Hayırlı olsun temel abi. İnşallah yeni akvaryum`unda güzel olur. olmayacağındanda kesinlikle şüphem yok yanlış anlaşılmasın. :)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkürler İlhan, valla mütavazi olmadan yazmak gerekirse gelip çayımı içen arkadaşlar oldukça beğeniyordu akvaryumu ve bozunca üzülenler oldu ama dediğim gibi çok daha üst düzeyde canlı sağlığı ve görsellik hedefim var.;)

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Temel abi beklemedeyiz. Ben çok güzel birşey çıkacağından eminim. :) Sanırım böyle oluyor akvaryum sevdası. Tatlıyla başlıyorsun, büyütüyorsun, tür değişiriyorsun, tuzlu suya geçiyosun, küçültüyorsun. Sanırım en son nokta akvaryumu kaldırıyorsun :F :F :F

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryuma hakimeyet bir noktadan sonra aranıyor Fatih. Büyük akvaryumun bakımı aslında daha kolaydır denir. Doğrudur ancak bakım aralığı uzasa da bakımı sırasında daha fazla su değişimi, daha fazla gerektiğinde kullanılan katkı, daha fazla ve büyük filtrasyon ve yine balık yakalamak istesen daha çok çile demektir. Yaş ilerliyor ve akvaryum eskidi. Bunların yanında küçültme konusunda zaten hacim çok fazla düşmedi ama bu akvaryumu evin kapılarından sokarken çekilenleri hatırlayınca aman rahat girsin demek çok ama çok doğaldı. Bir de soğutucu almıştım ikinci el onunda gücünü veya etkisini göstermesi için hacim uyumlu oldu. İyi olacak iyi.

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Sen kötüsünü yapmasın zaten abi ;) Yapıyorsan vardır bir bildiğin boş yere yapmazsın :)

14. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Abi çok ama çok üzüldüm. Ama nedenleri yazınca sana hak vermemek elde değil abi. :) Daha iyisini yapacağına inanıyorum. İnanıyorum değil eminim. :) Yeni akvaryumunun kurulum aşamasını sabırsızlıkla bekliyorum abi. Ama keşke bende hazır akvaryum alsaydım. O çektiğim çileyi çekmeseydim de 5-10 kuruş fazla verseydim. Bir yandan da iyi ki kendim yapmışım diyorum. :)

Saygılar...

15. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Abi gel boyutu büyüt skimmerında on numara. mesela 120x100x65 nasıl olur hem ışık hem skimmer hemde canlılar rahat etsin.

reef centralı inceliyorum aylardır. large Reef tank bölümünde çok iyi tanklar var. En ufağı 250-300 galon yani 1 tona yakın en ufakları. Uzun süredir achilles besleyen birsürü kişi mevcut. Sağlıklı işin sırrı tank boyutunda. Amaç ne yapmak istediğin. o amaç için 1 seferde kurmak mesele. Ekimpmansa ekipman ,ışıksa ışık ,emekse emek, refigumsa refigum neyimiz eksik. gel beni dinle ufaltma tankı. kesmes seni bence 70x70x65 falan.

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum hala gelmedi. Cumartesi veya Pazar günü gelecek. Canlılar dayanıyor, kırıp attığım eski akvaryumun sumpunda hepsi. Su değişimi yaptım sump içinde. 2 gün daha dayanmaları lazım.

Balıklar Teoman abide bekliyor.

Düzenleme: 18 Haziran 2015
  17. ilo840

ilo840

İsim:
    ilhan baştürk

Maşallah :nazar:

18. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

İnşallah dayanırlar ....

19. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS

Dayanırlar abi tertibatı kurmuşsun sanırım. Sanırım bitek ps eksik.

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Evet oksijen var, akıntı motoru var ama ps yok. Sığmadı kayalar dışarda kaldı. Dayanırlar inşallah. Yakında onları Marmara'nın şefkatli kollarına kavuşturacağım. Yeni akvaryumu düşündüğüm gibi yaparsam farklı olacak.

Sayfayı Paylaş