1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble Magus Protein Skimmer Nac7-Performans ve Yeterlilik

Başlığı 'Protein Skimmer Modelleri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 29 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bubble Magus Protein Skimmer Nac7-Cone~Konik

Tuzlu su akvaryumlarını daha sağlıklı yürütebilmek adına önemli bir ekipman olan Protein Skimmerleri yakından tanımaya devam ediyoruz. Bubble Magus skimmer sağlıklı deniz akvaryumlarına ortam yarattığı iddiası ile satılmaktadırlar. Her bir model farklı su hacimlerine hitap eder. Tanıyacağımız modelin farklı bir versiyonu olan Nac6 ürününe de göz atabilirsiniz.

Atman motorunun Aquabee modifiye motoruyla değiştirilmesi mümkün olup ama son derece gereksizdir. Yahut benzer kalitede bir motor gövde içine uygunluğu halinde kullanılabilir. Orjinal haliyle de oldukça verim verebilen bir ekipman görüntüsünde. Özellikle fiyatına karşılık filtrasyon gücü yeterli. Hacim oranları elbette her zamanki gibi tamamen standart ve yüzeysel veriliyor olup canlı yüküne göre değişecektir.

Öncelikle Protein Skimmer Nac7- Fiyat olarak 320 ile 370 Lira arasında esnafa göre değişmektedir.

Ürün görseli ve bilgileri ise;

Konik-Koni (Cone) skimmer BM-NAC7

BM-NAC7
    Kapasitesi: 500L-700L (130g-185g)
    Pompası: atman ph2500 (çin yapılan)
    Pompa gücü: 28W, 220V 50Hz / 110V 60Hz
    Hava girişi: 500L / H
    Boyutlar: 235 × 215 × 500mm (9.2 "* 8.5" * 19.6 ")
    Silindir: Max 9 "
    Su Seviyesi: 9.5 "-11"

Ancak fiyat kıyaslaması sonrası performans benzerliğinden çok dikkat çekmektedir. Elbette kıyaslamanın motor marka ve kalitesi bazında veya değişimi ardından alınacak verim olarak da yapılmalıdır.

Düzenleme: 6 Temmuz 2015
    murer bunu beğendi.
  2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: Bubble Magus Protein Skimmer Nac7-Performans ve Yeterlilik

Ellerine, yorumuna sağlık Temel.

Bu ps nin Aquabee motorlusunu yaklaşık bir senedir kullanıyorum. özelliklerinde yazan 500-700 litreyi kaldıracağını hiç sanmıyorum, en fazla 350 litre diyorum. Aslında fiyatına göre performansı var.

3. Bennety

Bennety

İsim:
    Murat Alemdar

Kafamdaki sorulara yanıt aldım.Fiyatı ucuz diye alması değilde işe yaraması lazım.

4. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Nac 7 almak isteyenler için bir fırsat var. :) Bir firma NAC 7 leri 286 TL ye indirdi. Yarın ve Cumartesi geçerliymiş... :) Benden söylemesi.

Sayfayı Paylaş