1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu tüp kurtlarından nasıl kurtulurum?

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Oylebirisi tarafından 18 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. Oylebirisi

Oylebirisi

İsim:
    Yavuz
    Merhaba arkadaşlar akvaryum daki bütün kayaların üzerinde bunlardan var diken gibi bazılarından tüp kurdu çıktı bunların bu kadar çoğalmış olması beni çok rahatsız ediyor bu diken gibi şeylerden kurtulmanın bir yolu varmı acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler. Kayanın fotoğrafını ekliyorum.

Ekli Dosyalar:

2. jam

jam

Yer:
    bursa
    İsim:
    Cem YILDIRIM
    bunlar tüp kurdu değil. vermetid snail ! nasıl kurtulunacağını tam bilmiyorum ama fazla arttıkları zaman su değişiminde kayayı eski suyumun içine alarak tektek tornavida yardımıyla en alt kısmından kaydan sökerek yapmıştım ! ucundan kıracak olursanız tekrar kendini tamamlar ! o yüzden dibinden kayadan ayırmalısınız. yaparken elinize dikkat edin çok sertler parmağınızı delebiliyorlar:)

Okurt, MESUT_KERİM ve Oylebirisi bunu beğendi.
  3. jam

jam

Yer:
    bursa
    İsim:
    Cem YILDIRIM
    bu arada vermetid snail lerin aslında uzattıkları ağla suyu filtre ettiklerini birkaç yabancı sitede okumuştum . özünde faydalılar sanırım. birde yemleme çok olduğunda çoğaldıkları gözlemlenmiş .

MESUT_KERİM ve Oylebirisi bunu beğendi.
  4. Oylebirisi

Oylebirisi

İsim:
    Yavuz
    Teşekkür ederim bunlardan bi şekilde kurtulmam lazım Kayaların her yerinde mevcut bunlardan

5. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Görüntü kirliliğinden ziyade attıkları ağlar ile özellikle sps poliplerinin kapanmasına yol açıyorlar. Bildiğim kadarıyla tek zararı da bu sanırım.

Oylebirisi ve Okurt bunu beğendi.
  6. Oylebirisi

Oylebirisi

İsim:
    Yavuz
    Kayaları çıkarıp atayım yeni kayalar alayım desem alacak imkanda yok.. Zaten bu hobiyi zar zor sürdürüyoruz birde bu tip sıkıntılar çıkıyor.. Kayaları çıkarıp dışarıda temizleme şansım da yok çünki kayaların her tarafı karınca gibi bunlarla dolu..

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Kayaları tuz ruhu ile temizleyin baştan kürleyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oylebirisi bunu beğendi.
  8. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
    Yok canım o kadar değil bence.

Oylebirisi bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Akvaryumda su değişimi zamanı kayalarıda degişim yaptığınız suyun içinde tel fırça ile iyice fırçalayın. Faydası olur.

Oylebirisi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş