1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu nedir yardımcı olabilecek var mı?

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde gorkembora tarafından 7 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. gorkembora

gorkembora

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Bora
  2. sunderland

sunderland

İsim:
    mustafa şimşekli
    Bende ilk gördüğümde forumlara yazmistim zararsız demişlerdi..genelde ince kum altindalar

3. gorkembora

gorkembora

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Bora
    bende taşların arasındalar gece çıkıyolar :) zararsız ise sıkıntı yok ama ben bu yosunları çözemedim arkadaş.

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yosunlar baya cogalmış kullanılan su başta olmak üzere aydınlatma akıntı yemleme miktarı sorgulanmalı.
    Ayrıca kayalar pek işlevsel kayalara benzemiyor. Elec tric blue hermit iyi yosun temizler, rowa phos veya chemi blue kullanabilirsiniz.

Ancak mutlaka kullanılan su kontrol edilmeli.

Kayaları kullanılmış kaya olarak aldıysanız ondan da kaynaklanır. Alınan tank durumu nasıldı onu da bilmek lazım.

5. gorkembora

gorkembora

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    Bora
    Şuan yemleme yapmıyorum balık yok. Daha önce kayaların kullanıldığı tank çok iyi durumda değildi. Aydınlatma değişikliği yaptım Aqua reef kullanıyorum şuan... su değerlerimde sıkıntı olabilir.
    Electric blue hermit- rowa phos chemi blue nedir bublar canlı türü mü ilaç mı?

6. teemo

teemo

Yer:
    Ankara
    İsim:
    mert
    Blue hermit kabuklu bir yengeç türü.rowa phos,fosfat emici bir maddedir.Yosun oluşumunun ilk nedenlerinden biri fosfat oranının yüksekliğidir.Ayrıca ışıklandırmayı azaltın.
    Su RO(Reverse Osmoz) yada damacana kullanın.

Sayfayı Paylaş