1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

BRC & MST DreamDrop Reef

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde MESUT_KERİM tarafından 9 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    arabayı neden sattıgını biliyoruz. evo ile aran nasıl üzmüyordur umarım seni.

aynen öyle bedreddin abime katılıyorum ben gecen hafta yaşadıgım faciadan sonra bir haftadır su degişimi yapayım diye hatunun iznini bekliyorum. oğlana okadar da tembih etmiştim salondaki koca vazo ve icindeki süs cicegini hep kale diregi yap diye. Üç kağıtcı su degişimi için tuzladıgım hazırladıgım su kovasını ne diye direk yaptıysa.

cystein, MESUT_KERİM ve Burcu bunu beğendi.
  2. HAKAN ÖZÇELİK

HAKAN ÖZÇELİK

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    hakan
    @Burcu
    bizim Gökhan abi ile seneler önce(1999 -2000) gibiydi sanırım bir tank bakımı için çengelköy de bir villaya gitmiştik orada gördüğüm tank daha Türkiye il sınırları içerinde görmedim
    şöyleki :
    dublex in ilk giriş salon kısmı 2 bölüm ilk bölüm bahçeden giriş tahminim 40 mt2 olan yer kısmında 60x60 tamper cam larla yapılmış araları çelik çıtadestekli üstünde yürüdüğün bir alan meğer villa yapılırken temelden o kısım havuz sistemi olarak 2,5 mt yükseklik çap olarak 10 mt olarak hazırlanmış ve üstü dediğim gibi camlarla kapatılmış içeride tam ortada volkan şeklimde bir kaya öbeği ve içeride 4 adet köpekbalığı öbek içeresinde oluşan mağralar içinde de mürenler

ben bu tabloyu gördükten sonra daha bir şey diyemedim
    filtre odası denilen ufak bir yer var 3mt x 3mt gibi ve içerisinde ps filan yok bildiğimiz havuz filtre sistemi kum filtresi karbon filtresi oradan çıkan su bildiğimiz fısfıslarda ki bir ince nozel la bir kaba basılıyor orda bir uv ve sonra ana tanka düşün artık seneyi bizim gökhan abiyi benim o tablo karşısında ki aval aval bakışımı
    yani bazı şeyler hayal değil tamamen duygusal:)

MESUT_KERİM, Ufuk_Arslan ve Burcu bunu beğendi.
  3. Duygusal kısmı çok doğru tabi, ama ortak hayalleri gerçekleştirmek için biraz zorlanmaya değer mi değer. Ben kendimi ayrı tutayım sonuçta hobiciyim ve şiddetle erkek çocuk isteyen bir babanın tek çocuğuyum... Bayanların şikayetleri genelde ev kirlenmesi ve kendilerinden çok akvaryumla ilgilenilmesi yüzünden olduğunu düşünüyorum. Hobiye onları da bir şekilde ortak etmeye çalışarak, yemleme görevi vermek, bakımları beraber yapmak, onun canlı/balık beğenmesini istemek veya ona ait ufak bir nano kurmak vb. biraz bu aşılabilir bence ;)

Tarık KÜÇÜK ve cystein bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Takılıyoruz kendisiyle işte :)

DSC_0065-1280x720.JPG
    DSC_0066-1280x720.JPG
    1504456040152.jpg

veysel, ka2n, harfuzmani ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. O son fotoğraftaki eldeki nesneyi buzlamak lazım :)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Kazasız belasız. tekerlerin düz bassın.
    yan cantaları cıkart ama şehir ici trafikte başına iş cıkartmasın :)

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Teşekkür ederim. O çantalar benim elim ayağım ;)

8. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    madem sahiplendin yan cantaları ozaman arabaların aralarına cok yanaşma :)

9. Humility

Humility

Hayırlı olsun Mesut abi yeni proje :)

Burcu ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yeni projeler ;)

Humility, gokhantiknaz ve Burcu bunu beğendi.
  11. Hakikaten, buradaki en büyük proje Akvaryum değil :)

MESUT_KERİM, gokhantiknaz ve Okurt bunu beğendi.
  12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Cam kesimi bitmiş yapıştırmalara başlanacak.
    Biz de bu arada max 45 x 90 a sığacak en ergonomik sump tasarımı için uğraşacağız :)

Burcu ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  13. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    45x90'a dünyalar sığar :D

Burcu bunu beğendi.
  14. (Yükseklik farkından dolayı toplam 90 cm lik sump yerimiz var. Dolabın geri kalanı soğutucu, balling bidonları ve dozaj pompaları, az biraz akv malzemesi ve ileride CA reaktörü için ayrılmış oluyor. )

Sump kısmını; 45X45 cm (Ati 250 is motoruyla beraber 40x26 cm taban ölçüsü var) suyun indiği bölme ve 20x45 kafa motoru bölmesi olarak iki bölme yapma fikri var. (gerisi de su tamamlama 25x45x45 58 lt gibi) Avantajları ne olabilir. PS in tek bölmeli sumpa göre, bu şekilde ilk bölmede suyu daha iyi filtreleyebilir. Katkı girişi kafa motoru olan bölmeye olacak, sumpda dolanmadan ve hatta PS de karışmadan tanka çıkacak. Aynı zamanda bu son bölmeye zaman zaman koyabileceğimiz aktif karbon, zeolit vb... daha az partikül olacağından ömrü uzayacak.

Dezavantajı olabilir mi? Farklı dizayn fikirleri alalım :)

veysel, gokhantiknaz ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  15. Cyberx26

Cyberx26

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    Barış Akın ÖN
    Vaayyy vaaayy vay, iki değerli hobiciden muhteşem bir proje geliyor. Şimdiden hayırlı olsun, inşallah gönlünüze göre, uzun soluklu, sağlıklı bir tank olur. Gelişmeleri takip ediyor olacağım lütfen sık sık paylaşımda bulunun :)

Burcu ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Teşekkür ederiz Barış :)

17. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tankı beklerken birebir ölçeklendirilmiş bir çizimimi yayınlayayım bari :)

1.jpg

Pennywise, Tarık KÜÇÜK, 8020_r31s ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  18. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kısmetse 1 hafta sonra gelmiş olacak. Puff hala çocuk gibiyim biran önce gelse de başlasak diye sabırsızlanıyorum :)

Ufuk_Arslan, cystein ve Burcu bunu beğendi.
  19. Doların 3.80 TL'yi gördüğü bugünlerde hepimiz çocuklar gibi şeniz..

20. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Dövizle alıma son! Yerli üretim Skimmer'ımız "Köpürt Cevdet 1500-3000-5000", Kafa motorumuz "Tulumbacı Hayri DC1200-DC15000" ve Dalga motorumuz "Salla beni Afife" modellerimiz yakında stoklardadır :koptum:

dincert, Pennywise, Rubbertooth ve diğer 6 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş