1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

BRC & MST DreamDrop Reef

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde MESUT_KERİM tarafından 9 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. Teşekkür ederiz

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Bu sinerjiden çıkacak tankı daha da bir merak ettim. Tek üzüldüğüm nokta Burcu Hanımdan hiç canlı alamamış olmam :)

MESUT_KERİM ve Burcu bunu beğendi.
  3. Yeni tankımızdan frag satışları başlayınca inşallah, göndeririz Ankaradan çok teşekkürler arkadaşlar. Güçlerimizi ve hayalimizi birleştirdik, portal ailemizle de beraber zevkli birşeyler yapmaya çalışacağız.

Sent from my iPhone using Tapatalk

veysel, cystein ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. Ankara geleneğine uyup 2 günde bozmayın tankı da :p

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    İşin bir de o kısmı var di mi :D

cystein bunu beğendi.
  6. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    İkinizi de can-ı gönülden tebrik ediyor ve kararınızla beraber tankınızın da hayırlı olmasını diliyorum :çiçek:

7. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Tebrik ederim, mutluluklar ;)

8. 2,5 senede 4 tank kurup bozmuşum, bilinçaltımda gizli bir Ankaralılık kesin var. O yüzden 700 lt lik yaptık tankı, kurunca bozması pek kolay olmaz ;)Anca inşallah bir gün, 5000 lt lik sump odalı bir sistemde bütün duvarları rahatça delebileceğimiz bir ortam sahibi olursak bozarız, dalış eğitimlerini de evde veririz artık :rolleyes::p

cystein, veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    5.000 lt likmi :eek: Çok o çok.. çokununu çıkarmayalım :D :koptum:

Tarık KÜÇÜK ve Burcu bunu beğendi.
  10. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Aslında 5000lt çok değilmiş göze çok geliyor, altı üstü 250x200x100h tank yapıyor (sump hariç ana tank) :rolleyes: Ondan anca jakuzi olurmuş.

MESUT_KERİM, veysel ve Burcu bunu beğendi.
  11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yok tarık o ölçüler jakuzi olarak kalmaya devam etsin :p

Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  12. baltasar89

baltasar89

İsim:
    Anil
    Tebrik ederim . Yakinda bu tanki gormek nasip olur inslah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

13. Teşekkür ederiz :) tankın teslim edilmesi, kaya dizaynı, yerleşmesi falan kurulum sanırım kasım ortasını bulur.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Planlan bu şekilde. taşırma deliklerinin üstüne içten durso yapılacak. Bu kadar çizebildim :)
    drop.jpg

hiter, Pennywise, Montimahir ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  15. Mesut Bey,

Tereciye tere satmak gibi olacak biliyorum ama affınıza sığınıyorum :) İzmit'te bir esnafın (o esnaf yerli malı led armatür yapan bilindik firma ile aynı isimde ki siz de tanışıyorsunuz sanırım :) ) "İnce Sistem" olarak isimlendirdiği bir metod var. Daha önce de forumda başka bir konuda konuşmuştuk; şu linkte örnek resimler falan var http://www.akvaryumportali.com/threads/beananimal-c2c-taşırma-sistemli-deniz-akvaryumu-kurulumu.21921/page-54#post-414090

Bu tip bir iniş görselliği daha az bozuyor gibi. Bu inişi gri renkle çizdiğiniz arka fon gibi görünen kısımda dropoff'un yüksek kısmına bile uygulayabilirsiniz.

Farklı bir fikir olarak katkım olabilir mi diye paylaştım bu fikri, başta da belirttiğim gibi tereciye tere satmaya ne hacet :)

Saygılarımla..

Burcu ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Estağfurullah tereci olmak ne haddimize @cystein her türlü öneriyi dikkate alırım her zaman :) Evet sistem oldukça az yer kaplıyor ve şık duruyor. Ama yabancı forumlarda usun süredir kullananlar yaşadıkları tıkanma, kirlen ve müdahale edememe gibi bir takım sorunlardan bahsetmişler Bu tankta riski göze alamadım. Daha önceki sisstemlerimde kullandığım sisteme yakın bir şey olsun dedim. Orada tabandan tavana kule tarzı kutu olacak boruları gizlemek için. Evde tankın tam olarak oturacağı bir yer var o yüzden arkadan veya yanlardan boru indirecek mesafe yok. Taşırmayı içeriye alarak bu alanın tamamını kullanmak istedim.

Burcu ve cystein bunu beğendi.
  17. Ankara'nın en uzun soluklu tankı geliyor gibi :) Bu kadar uzun vadeli projeksiyon yapıyorsanız 2 ay sonra bozulmayacak demektir bu tank :)

Taşırma bu şekilde de içeride kalıyor üstadım :) Dışarıda boru görmüyorsunuz hiç. Taşma da arka cam ile onun 1-2 cm önüne yerleştirilen 2. cam arasından aşağıya akıyor ve alt kısımda boruların tabanı ve mobilyayı geçtiği alanda bir kutu benzeri yapı oluşturuluyor ve bu kutu benzeri yapı da zaten kum altında kalıyor. En iyi sanırım şu foto anlatıyor sistemi;

18. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Sistemi anlamışta uzun süreli kullanımda tıkanma ve temizleyememe derdinden riske girmek istemiyor :) Buradan da tankın kolay kolay bozulamayacağı dersini çıkarıyoruz :D

MESUT_KERİM ve cystein bunu beğendi.
  19. Gerçekten çok şık duruyor, aynı zamanda yer avantajı çok. Fakat o dar alanın içinde yosunlaşma, tortu birikmesi durumu ve temizleme zorluğu var. Ayrıca uzun süreli tanklarda mutlaka bir süre sonra boru temizliği gerektiriyor. Benim büyük tankı bozarken, sadece 1 senede 32 lik pvc borulardan çıkan pisliği görmeliydiniz. Sanırım bu sistem ona da pek izin vermeyecektir. :bilmem:

İvit taşınmadıkça bozulmayacak inşallah :)

Tarık KÜÇÜK ve cystein bunu beğendi.
  20. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ama gerçekten şık ;)

Sayfayı Paylaş