1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Boyu TL 450 NANO Kurulumu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde ünal57 tarafından 23 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kayalardakiler cyano degil, kirmızı bir tür alge, arka fondakilerde bu sekilde ise oda cyano değil. Su değerleri düzgün ilerlerse coral alge kaplar ilerleyen zamanlarda.

2. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Evet Levent bey ondan emin degilim. Ama Veysel beyin dedigi gibi algmiş. Ben cyno pek görmedigim için burada kim ne derse onu uyguluyorum yanlış dogru. Arka pilexiyi 2 hafta önce kazıdıgım halde çok çabuk şekilde tekrar olußmaya başladı.
    Uzun süredir bu böyle acaba coralin alg olußumunu hızlandırmak adına kullanabilecegim bir katkı tavsiye edebilirmisiniz. Çünki bu durumdan sıkıldım kayaları bile degiştirmeyi bile göze alıyorum. Hatta geçenlerde buradan yaptıgın kayanın fotolarinı yayınlamıştım.

3. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Coralin alg kh eksikliğinde yok olur. Bunların yakından fotoğrafını göremiyoruz ama bu bence de kırmızı alg. Peki senin tankta hiç tang grubu balık var mı şuan?
    Cyano olsa bu görüntüde olması pek mümkün değil. bir şekilde dağılırdı hatta kumda da olurdu.
    Tavsiyem iyi bir canlı kaya alman yönünde olup bunların çıkmasını sağlaman. Ama işin sonu yine düzgün bir kaya bulmana bakıyor.

4. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    3 ay öncesine kadar 3 senddir 1 adet blue tank vardı. Şu an 1er adet percula ve bicolor bnyni var. Micro foto çekme şansım yok

5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Ünal blue gidince mu arttı bu yosunlar

6. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Yok o varken de vardı

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tang yemez bunları, onceden de bahsetmisiz. Bu tip kapaklı su hacmi az olan sistemlerde aydınlatma ısı gaz alış verişinin azlığı bu tip alglerin önüne geçmeyi zorlaştırıyor.

ünal57 bunu beğendi.
  8. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Bu gune kadar yapbozlarla sürdügüm led armatürün ideal renk dagılımını bir türlü tuturamıyordum. Son yaptıgım düzeltmelerle aydınlatmanın canlılar üzerindeki etkisi aşagıdaki gibi önceki denemelerimin olumsuz etkisi olarak sakal yosunu miras kaldı ama pek kafama takmıyorum. O kurtulamadıgım illet alglerden sonra bu yosun akvaryuma renk kattı diyebilirim. Bende ve daha önce forumlarda bu tonda star polip görmemiştim. Öncesinde koyu yeşil olan polipler bu gün itibariyle oldukca açık fosforik yeşile dönmüş vaziyette bu konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum.[​IMG][​IMG][​IMG]

veysel, Pennywise, Burcu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Burakak123

Burakak123

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Sorun leddendir. Tabi sadece led değil, iyot ve strontiyum eksikliğinden de olur. Denizden su değişimi yapmanızı öneririm. Orada bol bol iyot var.

10. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Yani siz bu bir sorun mu diyorsunuz. Halbuki benim hoşuma giden bir renk olmuş. C.tesi ledlere beyazlardan eksiltip mavi ilavesi yapmıştım. Bu tesadüfmü yani iyot eksikligi ile aynı zamana denk gelmesi. Bu eksiklikse başka nasıl yöntemlerle tamamlarız pratik olarak

11. Bence canlılar gayet sağlıklı gözüküyor, ledin renk tonu resimdeki gibiyse çok güzel olmuş. Sakal yosunu için bir adet tang önerebilirim, 2 günde tertemiz eder...

12. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Teşekkürler . Fotolarda herhangi bir oynama yok . Tang e gelince blue tang vardı büyudügu için ve fazla pisliginden dolayı çıkardım.

Burcu bunu beğendi.
  13. Burakak123

Burakak123

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Star polip rengini azaltmış. Büyük ihtimalle leddendir. Veya iz elementlerin eksik olması nedeniyle rengi biraz açılmıştır. Yoksa canlı gayet sağlıklı. Benim star polipte kahverengi ve bu renk açmıştı. Cumartesi denizden su değişimi yaptım ve tam rengine döndü. Bu yüzden önerdim.

http://www.akvaryumportali.com/threads/star-polyp.7692/
    http://www.akvaryumportali.com/threads/star-polıps.3850/

İkinci konu eski ve eskiden kahverengi star polip var diye bilinirmiş ama star polip eksiklikten dolayı renk alamadığı şu an ispatlandı. Eğer olmamışsa benimki ispatladı zaten.

Ve fotosentez en çok kırmızı ve mor ışıkta olur.

14. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    [​IMG][​IMG]
    Yeni gelen tank sakinleri çok tatlılar.mevcud palyaço kendilerinden çok büyük ilmasına ragmen onlara abilik yaparak damselden koruyor.
    İlk geldigi zaman kenatlarını iyice deldigim pet şişe içinden geceyi geçirdiler . Sabahleyi bir tanesi dışarı çıkmış ve hiç bir sorun olmadıgını gördüm ve öbür eşinide çıkardım. Abileri hiç anlamsızca eşini öldürmüştü ben ondan korkarken o yavrulara abilik etmesi ve koruması hoşuma gitti.ileride ne olur bilinmez. Yalnız damseli elimden çıkarmam lazım. Hemde acilen bu türe ilgisi olan arkadaşlar irtibata geçsinler.

YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  15. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Canlilar esnafa geleli 4 gün olmuştu. Gittigimde karantinatankındalardı. Tankta büyük balıklar oldugundan yavrulugun ićindeydiler. Kuru yem yediklerini söylesete esnaf pek inanamadım. Fakat fiyatları bu türe göre pek ucuz gelmişti. Bende gözümü karartıp aldım. Bende dünden beri kuru yem ufalayıp sıkca verdim o yüzden yüzey yaglanması oluştu. Ama kuru yem aldıklarını görünce içim rahat etti. Şimdilerde akıntının az oldugu ön cama yakın yüzeyde yüzüyorlar

YMR_AY bunu beğendi.
  16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sağlıkla besle yeni balıkları, fazla yem verip fosfat değerini arttırma özellikle pul yem. Yosun sorunu ile uğraşmak zorunda kalma.

17. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    [​IMG][​IMG][​IMG]

YMR_AY, nhtkmn ve veysel bunu beğendi.
  18. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Biraz yosun sorunum var. Ama bunlar için biraz daha olmuş çok mu? Şunların tatlılıgına bakın

YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  19. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Rowa phos, yosun sorunu varsa en kolay çözüm kısa vadede.

ünal57 bunu beğendi.
  20. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Evet nihayet damsel sevdamdan vaz gećip dün akşam yeni sahibine hediye olarak teslim ettim.
    Veysel bey beni uyarmıştınız fakat ßipariş vermiş bulundugum ićin bir denemek istedim hakkaten belediye ekipleri gibi her yere kazıp aćık çukurlar bırakıp gidiyordu. Usanmakta bilmiyor. Yeni aldıgım snow flakeleride rahattsız edince zararın neresinden dönersem kardır deyip verdim.
    Şimdi akvaryum süt liman uzun bir sürede canlı girişi düşünmüyorum.
    2 adet yavru snow flake 1
    adet m boy palyaco
    1 adet bicolor bleny
    2 adet karides
    Star polip
    Zoa
    Xsenia
    Domates anemon
    Carpet anemon
    +adet daha mercanla bu tank böyle devam eder.
    Baktımki bayagı ilerlemişim bu kadar çeşitliligin içinde hep kolay bakabilecegim türleri seçmemde kayıp vermeden devam etmemdeki etken büyük inşallah daha iyileri sizlerin olsun.

Pennywise, veysel ve Burcu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş