1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Blue Tang Kör Oldu

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde tkarakus tarafından 23 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. tkarakus

tkarakus

İsim:
    Turgay KARAKUŞ
    Merhaba arkadaşlar. Sistemimi yaklasik olarak 3 ay oncekurdum. Yellow tang, blue tang, iki adet palyaco, 10 adet conch, 1 adet naso tang ve bir adet kim gobysi aldim. Bir hafta sonra blue tang beyaz benek oldu, rengi ve gozleri bugulandi. Formda yazanlarin neredeyse hepsini uyguladim, sarimsak sulu yem, hepargrizovim vitamini, ısik karartmasi ve sicaklik yukseltmesi. Beyaz benek tum baliklara bulasdi ve naso ile kum gobisi bir gece saglikli olmalarina ragmen sabaha olduler. Bugulanan gozlere terramycin surdum ve duzelttim. Ayrica yelow ve blue tange tatli su uyguladim hergun 4 er dakika sure ile. Aradan 1 ay gecti ve yelow tang, palyacolar ve blue tang beyaz benegi yendi istahlari var ancak yaklasik bir haftadir blue tang hicbirsey gormuyor gizlerinde sorun gorunmemesine ragmen. Elle akvaryumdan yakalayip kepcede yemliyorum ve gormedigi yemi dar alanda agzina carpinca yiyor ne yapabilirim. Akvaryumum yaklasik 200 litre ve icinde 15kg kaya, 10 kg de aragonit kum mevcut. Ps tunze 9004, rv8 dalga motoru mevcut, tuzluluk 1024, sumpdada elyaf, sunger, bioball, mercan kirigi ve mavi sunger var. Henuz test kitim yok herhangibi test yapamadim. Yardiminiza ihtiyacim var tesekkur ederim.

Ekli Dosyalar:

2. tkarakus

tkarakus

İsim:
    Turgay KARAKUŞ
    Eklemeyi unutmuşum, iki adet doktor karides, deniz elması ve bir adet de zebra salyangozu var tankda. Suyu direk RO dan silikat reçinesi ile alıyorum TDS 2 çıkıyor aldığım sularda. Sıcaklık 1 haftadır 28 derece idi şimdi ısıtıcıyı kapattım artık 25 civarına düşmesini umuyorum. Aydınlatmam el yapımı led.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Geçmiş olsun, tamamen kor ise sanırım yapacak bir şey yok. Ancak üstatlar daha net bir cevap verebilir.

4. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Tunze 9004 olduğu için sumptaki süngerleri çıkarın.Tatlı suda yararı olsada bu malzmeler tuzlu suda zararlı.Mümkünse sumpta sadece PS olsun.

Sayfayı Paylaş