1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

B'Kes Reef

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Rubbertooth tarafından 9 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak K.
    Akvaryumcuğumuzun son hali

akvaryum 111020172.JPG
    akvaryum 11102017.JPG

Tarık KÜÇÜK, Ufuk_Arslan, Sena ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak K.
    Bir sorum var, belki de bir sorunum var;

Dün ilk mercanlarımı forumdan @8020_r31s İbrahim Bey'den temin edip ekledim...

1 kafa forspawn
    1 hairy mushroom
    2 kafa candy coral

Seachem Reef Dip ile önerildiği şekilde akvaryumdan aldığım 2,5 litre su ile dip sıvımı hazırlayıp dipledim, 15-30dk bekletin diyor şişenin üzerinde 20dk civarı beklettim. Ardından tatlı su banyosu ile üzerindeki kimyasalları temizleyip gece akvaryuma ekledim.. Buraya kadar yanlış bir şey yapmadığımı ümit ediyorum..

Şuan frogspawn ve hariy mushroom da bir problem görmemek ile birlikte (minik minik açıyorlar), candy cane dün tanka eklediğimden beri şeffaf beyaz bir şeyler salgılıyor, kafanın etrafında uçuşuyorlar..

Bu doğal bir süreç mi yoksa sıkıntı mı var? Videosu aşağıda, teknik destek verebilirseniz çok sevinirim :)

3. Endişe edilecek bir şey yok. Mercanlar böyle salgılar üretebiliyor. Ben de hammer eklediğimde aynı manzara oluştu. Biraz zaman verin adapte olmaları için. İbrahim Beyden canlı almanız iyi olmuş. Şu anda tankımdaki 6 balığın hepsi İbrahim Beyden, sağlıklı güzel balıklar..

Rubbertooth bunu beğendi.
  4. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak K.

Evet İbrahim Bey iyi bir hobici guler yuzlu bir insan tekrar buradanda tesekkur ederim kendisine.

Normal diyorsaniz icim rahatlasin ozaman :) tesekkurler

cystein bunu beğendi.
  5. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Hem adaptasyon süreci olabilir, hem de mercanların yumuşak kısımlarını tatlı sudan pek geçirmeyin.

6. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak K.

Burcu Hanım teşekkürler yorumunuz için.

Yaptığım araştırmalarda soft, zoa ve lps mercanlar için 1-2 dakikalık tatlısu banyolarının bir zararı olmadığını anlamıştım ama tecrübeli değilim tabii ki..

Bundan sonra yapmayayım en iyisi..

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hiçbir işlem yapmadan tank değiştitseniz bile hemen hemen aynı tepkiyi verirlerdi. Adapyasuon için biraz zamana ihtiyaçları var ;)

Ufuk_Arslan, cystein ve Rubbertooth bunu beğendi.
  8. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak K.
    Yeni Bebişler geldiiii alarrrrmmmmmmm:haydi:

3. resimdeki sanırım Goniopora.. Biraz zor bir mercanmış kendileri ama Zoa kayasının üzerinde geldi bende hayır demedim.. Umarım yaşatabilirim :)

Zolar tanka koyar koymaz patır patır açılmaya başladılar.. Sanırım bu iyiye işaret?

IMG_1593.JPG
    IMG_1594.JPG
    IMG_1595.JPG
    IMG_1596.JPG

Montimahir, YMR_AY, MESUT_KERİM ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  9. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak K.
  10. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Tank güzel ilerliyor Burak. Sorunsuz yürümesini dilerim. Nacizane fikrim ortadaki zoa kayasını daha güzel görünecek bir yere koyabilirsin yukarıdan düşüp öyle kalmış gibi geldi bana :)

11. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak K.
    Tarik Bey tesekkur ederim guzel dilekler icin.

O kayayi nereye koyduysam olmadi, begenmedim, cunku uzunlamasina bir kaya. Azicik kendilerine gelsinler diye bekliyorum zolar, o kayadan kaziyip esas kayalara fraglayacagim bu kayayi da cikartacagim tanktan. Bakalim... :)

Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş