1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

BK Double Cone 200 İçin ideal Su Seviyesi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde yziyas tarafından 17 Mart 2017 başlatılmıştır.

1. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Merhabalar,mevcut tankta 20cm de çalışıyor ama sanki tam istediği yükseklik bu değil gibi.Kendi sitesinde 13-25 cm arası demiş,ara tara tam bir sonuç da bulamadım varsa bilen aydınlatırsa sevinirim.

2. yziyas bunu beğendi.
  3. Humility

Humility

Hocam 24 cm ideal olanıdır diye Türkiye yetkili satıcılarından biri söylemişti.
    Saygılar.

yziyas bunu beğendi.
  4. Ben direk kendi resmi sitesinden kullanım kılavuzundan bakıp oradan yazanı söyledim buda resmi
    Adsız.jpg

yziyas ve Humility bunu beğendi.
  5. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Daha önce 25cm mevcut sumpta denedim pek verim alamadım 5cm yükselttim o biraz daha iyi gibiydi verilen link ve görseli bi tercüme ettireyim bakalım istediğim köpüğü yapacak seviyeyi bulabilecek miyim

6. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN
    bende mini 180 var katalogdan almancasını okuyup 22cm ye sabitledim gayet güzel topluyor, der idealwasserstand liegt bei 22cm ideal suyun durması gereken 22cm civarı gibi birşey demek istiyor.. tam anlatamadım:)

7. trkz89

trkz89

İsim:
    Kürşat Aladağ
    Ben bu tip soruları hiç anlamadım yanlış anlamayın eleştirmiyorum. Çıkış deliğini kısıp açarsanız her seviyede verim alabilirsiniz bence.

Ahmet YALÇIN bunu beğendi.
  8. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
    Yeni sump yaptıracağım tank değişikliği için hazır yapıyorken ideali neyse onu yapalım diye düşünüyorum.
    Görseldeki yazıda BK 130 ve 150 için 17cm
    180-200-250-300 için de idealin 22 cm olduğu,diğerlerinin de alt ve üst sınır olduğu yazıyormuş.

9. mlh

mlh

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Melih Bulut
    Bende Super Marine 250 var ve banada 24 cm olacak denmişti ama royalexclusive.net te 18-23 cm arası ve ideal olanı 20cm olarak belirtilmiş, ancak sağdaki fotoğraftada 24cm olsun diye işaretlenmiş. Fotoğraf mini serisine ait ama ben super marine 250 manuel'inden aldım ekran görüntüsünü. Sanırım royalexclusive de karar verememiş ne olması gerektiğine :)

Untitled-12.jpg

10. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Arkadaşlar isimler aynı kalsa da, modellerin gövde ve motor tipleri değiştikçe mevcut bilgileri sitelerinde güncelliyor Almanlar.
    Bu bağlamda aynı ps modelinin yeni ve eski serilerinde öneriler de değişebiliyor.
    Genel olarak hiçbir bilginiz yoksa şunu bilin ki, bir ps nin ideal çalışma yüksekliği 22 cm dir.
    22 cm de hemen hemen her ps yi kullanabilirsiniz. Ve Kürşat beyin dediği gibi, su çıkışında düzgün bir ayar yaparak zaten her su seviyesinde bir verim alabilirsiniz.
    Kolay gelsin.

muratmuratt ve MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş