1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Akvaryum Kuracağım !

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Desert Falcon tarafından 18 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. Desert Falcon

Desert Falcon

Ynt: Bitkili Akvaryum Kuracağım !

O zaman şu philips tasarruf ampülü içindeki elektronkik balastla yapmayı deneyim.

2. furkan

furkan

Bitkili akvaryuma midye kırığı ? Bence olmaz. Olurda olmaz. Dere Kumu, Coca Peat, Torf vb. birşeyler öneririm taban bakımından.

3. Desert Falcon

Desert Falcon

İnce bi tabaka halinde sermem önerildi Furkan o yüzden öyle söylüyorum konuşmaları okumadın sanıyorum bişeyler yapmaya çalışıyorum artık.

4. furkan

furkan

Okumama derken? Konuyu açtığımda direk sayfa 3 geldi. Ben de diğer sayfaları görmedim. Pardon.

5. Desert Falcon

Desert Falcon

Tamam işte heralde diğer sayfaları görmemişsin.Şimdiye dek sorun yapmadı taşlar...

6. Desert Falcon

Desert Falcon

Arkadaşlar sazları alalı 7 gün kadar oldu sanıyorum belkide ondan biraz daha az ama yapraklarında sararma,çürüme gibi alışma evresi belirtilerinden başka hiçbir gelişme göstermedi.Hızlı gelişen bir bitki olduğu söylenmişti ama hiçbir gelişme yok.Çürümeler bir derece durdu diyebilirim bazı yerlerinde delikler açıldı yaprakların ama yandan sürgün verirler falan demişlerdi bunda hiçbirşey yok geldiğinden beri.Yandan 4-5 küçük yaprak var onlarda geldiğinde zaten vardı ben hiç ellemeyeceğim koparma falan yapmam kendisi üresin.Işığım 20w normal florosen kapağı arkaya kaydırdım tam sazın üzerine vuruyor ve derinlik 35 cm kadar kum biraz derinliği azaltıyor.

7. Desert Falcon

Desert Falcon

Evet arkadaşlar konuyu açalı bayağı olmuştu ama artık sonuçları yazmak isterim.Öncelikle akvaryumuma sazları ekledim bunlardan 5 tane sürgün aldım ama boyları çok az uzadılar.En fazla 6cm oldular.Üzerlerinde fırça yosun oluşumu var.Çınar ekledim çınarlar da uzama yok bitkilerin alt kısımlardaki yaprakları solgun üst kısımlar canlı sanırım ışığı alma-alamama yüzünden bu durum oluştu.Sazların boyları uzamıyor gübrede kullanıyorum ara sıra :dusunceli: :kotu:

Sayfayı Paylaş