1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

bitki akvaryumu gübre yardım

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde murrat tarafından 16 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. murrat

murrat

İsim:
    muratkanbur
    Bitki akvaryumu kurdum ve gübre almam gerekiyor.Yurt dışına gidiyorum önericeğiniz bir marka varmı.Hangi gübreleri almam gerekiyor.90*50*50 39*4 2 aqastar 2 grolüx 5lt co2.Zemın 5lt jbl aquabasis plus 25lt manada.aşağı yukarı 1 ay oldu kuralı.cuba ve parvula ayriyetten birkaç çeşit bitki var ne önerirsiniz.Arka planda bulunan bitkilerin bir kısmını kısalttım

DSC_5466.jpg
    önde bulunan bitkilerin tepeleri tamamen pembeleşti bunun sebebi ne olabilir DSC_56031.jpg

2. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Seachem markasının gübrelerini alabilirsiniz. Gerekli olan gübreler: Potasyum, Nitrat, Fosfat ve Demir. Bunlar o markada isim olarak nasıl geçiyor bilmiyorum.

Bitkilerinizin uç kısımlarının pembeleşmesi ışıktan dolayı olur. Yani bu iyi birşey.
    Mesela Rotala Red isimli bir bitki az ışıkta yeşil renkte olur. İyi bir ışıkta orta-üst kısımlar kırmızıya doğru gider.

3. murrat

murrat

İsim:
    muratkanbur
    PCdqZa.jpg en tepedekı kısımları pembe sarı çok açık renkler
    fZDQL6.jpg

4. murrat

murrat

İsim:
    muratkanbur
    Arkadaki bitkilerin çoğu eridi bende budadım

Sayfayı Paylaş