1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz sünger yiyen canlı?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Karakus tarafından 30 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Merhaba arkadaşlar, uzun süre sumpta beyaz süngerlerle uğraştıktan sonra komple bir sump temizliği ile bir süreliğine kurtulmuştum. Bu seferde ana tankta kayalarda baş göstermeye başladı. Bir akvaryumcu dostumuz cüce angel balıkları beyaz süngerleri yiyor bi tane al dedi.

Hangi türden almalıyım? Gerçekten soruna çözüm olur mu? Bir kaç tane olsa görmezlikten gelecem ama resimdeki kaya gibi bir kaç kayada daha var.

image.jpeg

2. Collector

Collector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Yağız
    dolabella götürüyo valla temo8 ozmozun tds sini olcmenizide oneririm bu arada

3. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Ozmoz cihazım yok. Dolabella yı internetten araştırdım ama yavru bulmak zor herhalde baya :)

4. ZodiJackly

ZodiJackly

İsim:
    Ümit MARAŞLIOĞLU
    Amacım konuyu hortlatmak değil, merak ettiğim için bu başlık altından sormak istedim. Bu süngerlerin ciddi temizlik yaptığı söyleniyor. Ne kadar doğrudur? Veya temizlikçi süngerler, zararlı süngerler mi var? Akvaryumda herhangi bir sünger türü türediği zaman buna engel mi olmak gerekir?

Sayfayı Paylaş