1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz benek tedavisi(ilaçla)

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Rokujou tarafından 15 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. Rokujou

Rokujou

İsim:
    Çağrı
    Herkese merhaba,
    Bugün üye olduğum kanallardan birinde bir ilaç tanıtımı gördüm. Beyaz beneği akvaryumdan def etmek için gayet kullanışlı gibi ve en önemlisi Reef Safe olması.

Videoda zaten detaylı bahsediyor ama özetlersek;
    50 gallon su için 1 ölçek bu tozdan direk ana tanka ilave ediliyor. Işıkların yanmadığı zamanda kullanılması öneriliyor. Sadece balıkların üzerindeki değil, kum ve kayalara düşen ve tekrar balıklara ulaşmaya çalışan suda yüzen halde bulunan beyaz benekleri öldürüyor.

Aramızda böyle birşey kullanan varmı?

Link:

Cyberx26 ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. Bu ilacı kullanmadım ama Prodibio spots and velvets kullandım. O da reef safe. SPS ve LPS mercanlara herhangi bir zararı olmadı. Hafif bir ilaç ve etkisini 3-4 saate hemen görüyorsunuz. Ondan sonra tanka eklenen hiçbir balık beyaz benek olmadı. Ama şunu üzerine basarak belirteyim, benim tankımda herhangi bir problem yaratmamış ve çok işe yaramış olması, diğer kullanımlar için kesin bir garanti değil. Her tankın biyolojik dengesi ve kimyası değişkenlik gösterir.

MESUT_KERİM ve Rokujou bunu beğendi.
  3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Artı olarak tanka ilaç giriliyorsa mutlaka tankın biyolojik dengesi kontrol altında tutulmalıdır. Zararlıları öldürdüğü kadar yararlılara da zarar veriyor bütün ilaçlar.

Rokujou bunu beğendi.
  4. Rokujou

Rokujou

İsim:
    Çağrı
    İlacı kullandıktan sonraki gün bakteri girşi yaparak zararı telafi etme şansımız olabilir mi Mesut bey?
    Aradaki 1 günlük fark çöküşe sürükler mi acaba?

5. Benim kullandığım ilaç için cevap vereyim. Paketin içindeki 2 çeşit ilaç 1 hafta boyunca programlı olarak kullanılıyor. Daha sonra iyi bir su değişimi yapıp, paketin içinde dahil olan biodigest bakteriyi ekliyorsunuz...

Rokujou bunu beğendi.
  6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tuzluluk ani bir şekilde yüksek oranda değişmezse sistem bir günde çökmez ;)

Rokujou bunu beğendi.
  7. bayram11

bayram11

Bu ürünü nerede bulabiliriz ???

8. Rokujou

Rokujou

İsim:
    Çağrı
    Amazon.com'da var.

9. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Bu ürünü getirtmek epey sıkıntı oluyor. Polyplab'ın ürünleri genel olarak güzel ve etkili.

Sayfayı Paylaş