1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz Benek için ne Yapmalıyım?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde LYILMAZ tarafından 21 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. LYILMAZ

LYILMAZ

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Levent YILMAZ
    Merhabalar. Resimdeki baliklarim sanirsam beyaz benek ayrica lepisteslerimde de baslamis. yedek tankim yok ana tankta ne uygulamaliyim sizce metilen mavisi kaya tuzum mevcut. 20141121_185736.jpg 20141121_185830.jpg 20141121_185905.jpg 20141121_190133.jpg

Ekli Dosyalar:

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Birinci adım olarak su iyi hazırlandı mı? Bunu bilmek lazım, mutlaka dinlendirilmiş su kullanıp aquatan gibi su düzenleyiciler kullanıp suyu en az canlı girişi yapılmadan bir hafta sistemi çalıştırarak döndürmek gereki. Su değişimlerinde de aquatan kullanabilirsin uygun dozda.

İkinci adım olarak; şu anki duruma göre değerlendirecek olursak ısıyı arttırıp 31-32 derece civarına çıkart, çay kaşığının ucuyla kaya tuzu eritip ekle akvaryuma.

Eğer ki ilaç tedavisi uygulamak istersen;;
    sera cryptopur diye bir ilaç var onu kullanabilirsin ama çok fazla kullanma dozu aşma yani. Karbon vs kullanıyorsan ilaç kullanırken akvaryumdan çıkar. Isıyıda 8-10 saat sonra normal seviyesine getir.

LYILMAZ bunu beğendi.
  3. LYILMAZ

LYILMAZ

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Levent YILMAZ
    Tesekkur ederim. Su uslune uygun hazirlandi. Dediklerinizi uygulcm.

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş