1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beyaz Benek Hastalığı Tedavisi

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 25 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Çocukluğumuzda sokakta çok oynayıp terleyip tulumbadan ya da dolaptan su içince ağzımızın içinde beyaz renkte acıyan noktalır oluşurdu.Annanem de böğürtlen yapraklarını kaynatıp ağzımızı çalkatırdı günde 2-3 defa... Nasıl bi antiseptikse artık normalde 3-4-5 günde iyileşen ağız bir günde acısı kesılır 2. gün tamamen iyileşirdi. O geldi aklıma bu konuyu görünce.... ????

YMR_AY bunu beğendi.
  2. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    @mekatronik @YIKIKTEMO
    bir gergedanmi kaldı demiştiniz bu hobide deneme bitermi hiç :)

Pennywise ve Özgür Cihan KISACIK bunu beğendi.
  3. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Ondan sonra "palyaçom akvaryumda neden atlar" bu denemelrle bana bile atlar vallahi :) başıma gelmedi benek hastalığı kimseninde gelmesin aman.. ama temelde insandaki de balikta ki de aynı nedenden..ani ısı değişimi+bünyenin güçsüz kalması.ve fırsat bulan bakterinin aktif olması.. sizce??? Koca karı ilaçlarında hep bir saygı duymuşumdur zaten..çünkü yüzyılların birikiminden gelirler.

Pennywise bunu beğendi.
  4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Her blue tang beyaz benek olacaktır. :)
    mantık doğru stres de eklenebilir.

5. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Bakır içerikli bir ilaç tavsiyesi olan var mı? Piyasada bulunabilecek türden.

6. jildrime

jildrime

İsim:
    yıldırım çetin
    ithalat ve üretim izni yok diye biliyorum, eğer öyle bir ilaç varsa elde bulundurmak iyi olabilir

7. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Yerli üretim olanı var bunu piyasada satılıyor ama mark olarak hatırlayamadım şimdi yalnız işe yararlığı sorgulanabilir

Sayfayı Paylaş