1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bettalar başka balıklarla yaşar mı Yaşarsa hangileriyle Yaşar

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde methapor tarafından 21 Nisan 2011 başlatılmıştır.

?

Beta hangi balıklar yaşar

1. 3 Dişi Beta 1 Erkek beta

33,3%
  2. Çöpçü cinsleriyle

33,3%
  3. Vatoz cinsleriyle

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Melek cinsleriyle

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Cichlid cinsleriyle

oy sayısı 0
    0,0%
  6. Hiç bir balıkla yaşamaz

33,3%
  7. Sadece dişi kendi türleriyle

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Beta balığım var. Akvaryumda fazla bitki yok. Ama süs kırık cam porselen mağralar falan vb var. Sizce hangi balıkları koyabilirim?

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Bettalar başka balıklarla yaşar mı Yaşarsa hangileriyle Yaşar

Betta balığın dişi mi erkek mi?

3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Dişi Bettadır balığım.

4. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Erkek bettamı canlı doğuran + tetra karma + vatoz + çöpçü akvaryumumda besliyorum. Şimdiye kadar hiç bir balığa ne saldırısı oldu nede zararı. Akvaryumunuzun hacmide önemli. Fakat dişiler erkeklere göre daha uysallar.

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Betalar yalnız yaşar.Kendi türleri ile de kavga ederler,başka türler ile de.Betalar bir taraf ölmedikce kavgayı da bırakmazlar.İnternet den araştırınca milletin sırf bu yüzden beta balıkları için dövüş düzenlediklerini görürsünüz.Bence beta tek kalmalıdır.İstisnalar elbette olacaktır ancak bir beta balık çevre için her zaman bir risk sebebidir.Daha iyi bilenlerimiz mutlaka vardır.Yanlış biliyorsam zaten doğrusunu yazacaklardır.

6. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Hiç 100 litre üstü bir akvaryuma betta alıp canlı doğuran vs. türler ile besledin mi ? Yoksa bettaların saldırgan olduklarını internette yazan yazılara bakarak mı söylüyorsun. Kavga için kullanıldıkları doğru ama kendi türünün erkeklerine karşı. Ona bakılırsa horozlarda köpeklerde dövüştürülüyor. Bizzat deneyim olmadan çeşitli kaynaklardan okunan yazılarla tek başına yaşar denilemez. O kaynakta yazanlar 20 - 30 litrelik akvaryumda beslemeye çalışıyorlardır belki ? Bunuda düşündünüz mü ?

METİN SUVAR bunu beğendi.
  7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

1) Beta erkeğinin dişisine karşı da saldırgan olduğunu gördüm.
    2) 100 lt değil ama yaklaşık 75-80 litrelik bir akvaryumda betaları gözlemledim.
    3) Başkalarının yazıları ile yorum yapıp da altına imzamı atmam,bu tarz imalardan da,üsluplardan da hoşlanmam.
    4) Bilirkişi olduğumu iddia etmedim zaten.Son iki cümlem bunu gayet net olarak açıklıyordur sanırım?İsterseniz bir daha göz atın.Benimkisi sadece kendimce fikrimi belirtmektir.

Umarım daha net ifade edebilmişimdir kendimi?Hayırlı akşamlar dilerim.

Sayfayı Paylaş