1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Beta Balığı Hakkında Lütfen Yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde mirac44 tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. mirac44

mirac44

Arkadaşlar öncelikler konuyu yanlış yere açtığım için özür dilerim. Size birşey danışmak için bu konuyu açıyorum.
    Arkadaşlar ben 'beta balığı' beslemek istiyorum petshop'a gittim adam bana balığın bardakta bile yaşayacağını söyledi. ama ben küçük fanusta beslemek istiyorum. tek yaşıyorlar zaten onlar. 1 tane alacagım. sizden istedigim yardım; biraz araştırdım bazıları fanusta beslenir diyor bazıarı ise fanusta balık beslenilmez diyor, hemde fanusta o balıgın pulları dökülür diyor ne yapacağımı şaşırdım bana fanusta bakacagım balık önerirmisiniz veya beta balıgını küçük fanusta besleyebilirmiyim :( şimdiden teşekkür ediyorum.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz .
    Akvaryumculara boş ver kapıdan çıkana kadar her şeye olur derler.
    Betalar her ne kadar oksijeni yukarıdan alsa da bir bardakta yaşar demek yanlış,bizde ufacık bir hücrede yaşarız hemen ölmeyiz ama buna yaşamak denmez,balığını seviyorsan onun yaşadığı ortamı vermelisin,faunusa verilecek paraya biraz eklenip ufak bir akvaryum alına bilinir.
    Konuyu tatlı su bölümüne taşıdım...:)

H.Kaya.Gemlik. ve Ankaraguclu bunu beğendi.
  3. mirac44

mirac44

Peki kardeşim beta kapları var ondadamı yaşamaz ?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Beta kabı dediğin kaça kaç,bu balık yukarda yazdığım gibi bir kaşık sudada yaşar yaşamadan çok iyi yaşamayı konuşalım...

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  5. mirac44

mirac44

394x553 [​IMG] ölçütlerinde bunu gibi

Alparslan bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu güzelmiş sevdim bunu bunda ben bile yaşarım...:D

mirac44 bunu beğendi.
  7. mirac44

mirac44

Tamam o zaman bundan alayım.

Alparslan bunu beğendi.
  8. mirac44

mirac44

Son bir şey soracam peki bu kaptan alsam içinde başka hangi balık yetişir ? yani hangi balık önerirsin.

HE BİDE EN ÖNEMLİSİ buna hava filitresi takmama gerek yok demi ?

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tek daha iyi.
    Bu balık sudan oksijen almaz hava motoruna gerek yok.
    Ama suyun oksijen ihtiyacı var ufak bir filtre sirkülasyon için iyi olur...;)

veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun miraç kararın, öncelikler detay bahsetmiyorum beta balığının doğal ortamını ilk iki fotoda gösterelim.
    61 thailand_paddy_field_canal.jpg
    Betta-lehi-habitat-at-lundu.jpg

Bu fotoda da akvaryumcunun her ortamda yaşar dediği durum. Akvaryumcular genelde bu şekil bekletiyor.
    Betta,5.jpg

Bu da benim beta akvaryumu kurmak istiyorum diyen arkadaşlardan beklediğim akvaryum. Basit bitkiler, bir küçük mango kökü yeterli. Ekipman için ısıtıcı ve tek
    bir lamba basit bir sistem. Alpi'nin dediği gibi küçük minik bir filtre, şelale filtre de olabilir.
    177353637_ab368bf7ee_z.jpg

Demek istediğim 20 liralık bir sistem kuracağımıza 50 liralık bir sistem yapalım durum müsaitse, beta balıklarının akvaryumcularda oluşan bardakta yaşayan balık imajını bir nebze olsa biz değiştirelim. Yanlış anlaşılmasın bu sadece benim fikrim, düşüncem ve tavsiyemdir. :)

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Betaların ömrü doğada 2-3 sene bardakta 6-12 ay arası...

Ankaraguclu ve veysel bunu beğendi.
  12. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Vay adaşım gelmiş Hoşgeldin Miraç :) Ustalar gerekeni söylemiş.

veysel bunu beğendi.
  13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben önce sen zannettim Miraç bir an için avatar değiştirmiş dedim.:)
    Ne güzel işte, kısa yaşama güzel bir ev.:)

Ankaraguclu bunu beğendi.
  14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gerçekten mükemmel türleri var. Elinize sağlık eski akvaryumunuz da çok güzel bir kurulum olarak göze çarpıyor.

15. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Yav şöylesine bir güzelliği bardağa fanusa kavonoza koyanları Torna tezgahına bağlayıp işleyesim geliyor temo25

cihan3335 ve veysel bunu beğendi.
  16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)

Miraç eskiden benim çok güzel bitkili tanklarım vardı, düşük destekli ama gayet emek sarf edilmiş tanklardı. Şeytan diyor bana bu günlerde yeni teslim alacağın tankı şöyle güzel bir bitkili yap diye. Sumplı, dursoyu zaten Mesut yapacak, birikim ve malzemede bol miktarda var. Olmaz mı fotodaki gibi bir tank.
    615804_544741912206917_1241562273_o.jpg

Bu gün yolum düştü Ankara'da iyi bitki satan akvaryumcu var sump motoru baktım sözde bitkili akvaryumlardan kendimi alamadım.

Ekli Dosyalar:

17. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Uğraşıldıktan sonra Neden Olmasın kendi adıma konuşuyorum Bitkili kadar Huzur veren yok Veysel abi

veysel bunu beğendi.
  18. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Miraç kardeşim, akvaryumlar ve içindeki canlılar hakkındaki en doğru bilgileri, bu işi hobi olarak yapanlardan alabilirsin. Ticari kaygılarla hareket eden her kişi doğru bilgi vermez, çoğunlukla önce satacağı her malın getirisini düşünür. Evet Beta balığı bardakta da yaşar, tabi buna yaşamak denirse. Veysel ve Mahir Beylerinde belirttiği gibi Beta balıkları asil görünüşlerine yakışır en az 15 - 20 litrelik bitkili, küçük bir filtre sistemi olan akvaryumlarda bakılmalıdır.

veysel, Ankaraguclu ve Montimahir bunu beğendi.
  19. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Petshoplara sorsanız 10 litre akvaryuma yunus,sarı prenses önerirler.Onlar bardakta bakarlar çunku betta biraz saldırgan bir tür.Ancak madem bakacak yerin yok niçin getiriyorsun değil mi? Bence hiçbir balık Fanusta bakılmayı hak etmez.Japon olsun,betta olsun.Ben bir akvaryumun en az 15 litre su alması gerektiğini duşunuyorum.Bence 20 lira vereceğinize 40-45 tl verin ancak sizi uzun sure gotursun.Bunun gibi minik bir akvaryum yapabilirsiniz bence.
    http://i55.tinypic.com/2cxx4ax.jpg

H.Kaya.Gemlik. ve Montimahir bunu beğendi.
  20. cihan3335

cihan3335

Yer:
    Mersin (İçel)
    İsim:
    cihan DEMİR
    Bakılacak canlıların türü ne olursa olsun doğal ortamlarına yakın bir şekilde bakılmalı. Betalar fanusta da yaşarlar ama canlıya eziyetten başka bir şey olmaz. Eğer donanımlı bir akvaryum alıp canlı beslersen bu hobiden inan çok zevk alırsın...

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş