1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

bana yardım edermisiniz

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde kemalguney01 tarafından 21 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. DuncaN

DuncaN

Özgür suyun tankta da havalanacağını düşünerek süreci hızlandırmak için bu şekilde yazmış güzel fikir Özgür tebrik ederim.

2. kemalguney01

kemalguney01

Tankımda sanırım o hastalığı temizledim. Ö lüm olmadı Allah' a şükür ama 1-2 balığımda yan yüzgeçleri kırık kırık olmuş.

3. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Tekrar geçmiş olsun Kemal Bey...

4. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Kemal bey,geçmiş olsun.Yüzgeçlerideki erime en geç 1 hafta içinde düzelecektir.

5. kemalguney01

kemalguney01

Sağolun çok teşekür ederim..

6. kemalguney01

kemalguney01

Bazı akvaryumlarda görüyorum çok fazla balık oluyor, benim akvaryumum 150 lt bıldıgınız gıbı maksimum kaç balık koyabılırım acaba?

7. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Valla Kemal Bey, ben bir yerlerde balığın uzunluğuna göre her 1 cm için en az 2 lt su sağlanması gerektiğini okumuştum...

Buna göre balıklarınızın uzunluklarının toplamının 75 cm'yi geçmemesi gerekiyor...

Benim akvaryumlarımı soracak olursanız biri resmen belediye otobüsü gibi, tıkış tıkış...

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bazı akvaryumlarda balık sayısı fazla tutuluyor olması, çok abartılı olmadıkça anormal değildir. Ancak bu sayıyı belirlerken sadece akvaryumun 150 litre olması yetmiyor. Bu akvaryumun filtre sistemi, balık boyutları, balıkların beslenme alışkanlıklarına (Etçil, otçul) bağlı olarak yükleyecekleri atık yükü, balıkların uyumu, bulundurulacak balıkların akvaryumun hangi su seviyesinde gezinmeye meyilli olamaları, akvaryumun tüm seviyelerinden eşit yararlanacak türlerin seçimi gibi önemli konuları gündeme getirir. Bu konular aydınlanmadan ve hesaba katılmadan, sizin balık sayınıza fikir vermek yerinde olmaz.

Sizin bu konulara dikkat ederek balık sayısını ve türünü belirlemeniz yerinde olur.
    Saygılar...

9. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Abdullah abi ve Temel abi'ye katılıyorum.
    Malavilerden hoşlanıyorsunuz,herhalde.
    Malavilerden yunus ve yaşayan kaya hariç tüm balıklar akvaryumunuza uyacaktır.
    1 aile akvaryumunuz için idael.1 erkek 3 dişi yada 1 erkek 4_5 dişi.

NOT:Fazla balığın derdi daha ayrıdır.

10. kemalguney01

kemalguney01

abdullah bey varmı bir resim akvryumuzun görelim

11. kemalguney01

kemalguney01

Burdaki balıklar çok fazla, mesela ben evet malavilerden hoşlanıyorum boyları en fazla 5-6 cm olmak şartıyla. Maksimum kaç balık beslemelıyim ? 150 lt de bana mesela 10 deyın 15 deyın rakam verirsenız memnun olurum.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  12. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Kemal Bey resimleri hazırlıyorum, yarın ya da Çarşamba günü eklerim... Tabii benimkiler canlı doğuran olduklarından çok büyümüyorlar... Kabaca sayı vermek gerekirse 135 lt'de 50'den fazla canlı doğuran var irili ufaklı... Yavruları saymıyorum...

Linkteki akvaryum kalabalık ama henüz sıkış tıkış olmamışlar... Şimdi sizin malawiler ne kadar büyür? Ona göre bir sayı vermek lazım... Hadi diyelim 6 cm için 12-15 lt su ayırsanız 10-12 tane balık eder... Eğer büyürlerse sıkışırlar...

13. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Kemal bey,linkteki akvaryum o balıklara küçük.Çok çeşit var,akvaryumda kavga olmamasının imkanı yok.
    Size tavsiyem yukarıdada yazmıştım.Yunus ve yaşayan kaya hariç tüm malavi türleri olabilir akvaryuma.Koloni kurmak istıyorsanız.5_6 cm balığın cinsiyeti belli olur.1 erkek 3 dişi yada
    2 erkek 4_5 dişi.İleri zamanda iş yapmayan erkeği çıkarabilirsiniz.

Genelde yunus yaşayan kaya 20_25 cm boya ulaşır.Diğer malaviler genelde 15 cm boya ulaşır.
    Koloninizin yanına leopar vatoz+labio veya ters yüzen ekleyebilirsiniz.

5_6 balık bana yeterli olmaz derseniz 2 aile kurabilirsiniz.1e3d+1e3d+vatoz+labio veya ters yüzen.

14. kemalguney01

kemalguney01

HIMM.
    TEŞEKKÜR EDERİM

15. kemalguney01

kemalguney01

Şimdi bir kaç balığım öldü yeni çikletler alıcam ama çok çeşit çiklet var gerçi ayrı ayrı hepsinin yetişme ortamı var ama resimleri ve isimleri karsılıklı olarak nerden bakabilirim

16. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Bir çok balık türü var.Önemli olan akvaryumunuz nasıl kurulduğu.
    Not=En önemli etken,bir kaç balığım öldü diyorsunuz.Tankınızdaki hastalık daha devam ediyor.Bu süreçte akvaryuma balık alma çok riskli.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  17. kemalguney01

kemalguney01

ama şu an 1 hafta boyunca ilaç kullandım ve gereklı su degısımımı de yaptım balıklarım da gayet iyiler.ancak az önce gördüm birkaç balığım suratlarını oraya buraya vuruyolar parazitlen me var sanırım yoksa yanılıyormuyum bunun tedavisi kaya tuzu demi arkadaşlar 150 lt tank için ne kadar atmalıyım.yada balığı alıp ayrı olarak tuz banyosumu yaptırayım napım beklıyorum arkadaslar

18. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Ya banyo yaptırın Kemal Bey ya da bence biraz daha bekleyin... Hastalığı atlatmış olabilirler ancak yine de derileri hala hasarlı olabilir diye düşünüyorum... Bekleyip görmekte fayda olabilir... Tabii diğer arkadaşların ne diyecekleri daha önemli... Özellikle cichlid besleyenlerin...

Sayfayı Paylaş