1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığın Karnı Yarıldı ve Diğer balığında Kafasında birşey çıktı

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Ankaraguclu tarafından 2 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Merhabalar
    Komşuma Hediye olarak Almış olduğum Japon balığı Yaklaşık 1 aydır duruyordu akvaryumlarında dün karnı bu hale gelmiş diğeri ısırıpmı bu hale getirdi yoksa akvaryumun içerisinde kesici taşmı başka birşeymi var diye baktım sadece küçük sivri taş vardı onu tersine çevirdim ve birde turuncu balığın kafa bölgesinde beyaz birşey çıkmış Ben mantar dedim ama sizlerede danışmak istedim nedir o ? Bu balıkları tedavi etmesi mümkünmü ne yapmak lazım yardımlarınızı bekliyoruz saygılar:gif
    Burada Hem Turuncunun kafasında Çıkan hemde Karnı kesik olan

2. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer
    Cevap: Balığın Karnı Yarıldı ve Diğer balığında Kafasında birşey çıktı

Japonlar kalabalık akvaryumlarda birbirlerine vurabilir ama böyle büyük bir yara açtığını görmedim. Diğer beyazlık hakkında bir fikrim yok. önemli bir şeye benzemiyor.

3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Akvaryumda bu 2 sinde başka canlı bulunmuyor.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Dış erozyon da olabilir. Akvaryumun suyunun %60 kadarını değişip bol oksijen vererek metilen mavisi kullanabilirsin. Yarayı yakmayan çocuk Tentürdiyotu ile hafifçe silerek akvaryuma hızlıca salabilirsin.

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Teşekkür ederim bilgiler için saygılar:gif

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Resimde görmüş olduğunuz Sarı balığın kafasındaki hastalığı gidermek için tedaviye başlıyorum komşum şehir dışında olduğu için akvaryumunu bana bıraktı.Benim 11 litrelik bir akvaryumum var içerisindede yaklaşık 1-1.5 aylık su duruyor Taze su eklememe gerek varmı ? Varsa 2 gün sonra başlamak zorundayım çünkü kendi tankımın su değişimini yapmam lazım bugün malum benimkindede hastalık var Ayrıca bizim balkonda 20-25 günlük su var o olursa onuda koyabilirim.Bu Japonu o akvaryuma alacağım Kaya Tuzu ekleyeceğim sonra çocuk Tentürdiyotu bulabilirsem kullanmayı düşünüyorum Sizce uygunmudur ? Ve Japonun bulunduğu akvaryumdan 11litreliğe nekadarlık su koymam gerekir ?

Sayfayı Paylaş