1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Başladık ama bu sefer bitkili

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Pennywise tarafından 14 Şubat 2020 başlatılmıştır.

1. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Yukarıda da yazmıştım, taşınma telaşı sırasında akvaryumu bir komşumun evine kurdum. O sırada co2 kurmadım çünkü dikkat edilmeyecekti. Ancak sağolsunlar akvaryumun armatürü bozulmuş ama haber vermemişler, öyle sistem devam etmiş. Bu sırada galaxy rasporalar ölmüş, tüm tetralar inanılmaz korkak. Balık kısmı böyleyken bitki kısmı da bu şekilde idi. 029E96EB-D41F-4C38-9E4E-842FAED86E08.jpeg

hal böyle olunca armatürün tamiri vs sistemi tekrar düzeltme çabasına giriştim. Tabi bitkilide maliyetler mercanlara göre çok daha ekonomik olduğundan eldeki ürünleri tekrar yeşertmeye çabalamadım. Ön zemine ne zamandır aklımda olan Montecarlo’ları ektim. Bir kaç tane daha bitki ekildi ancak sadece sağ arka taraftaki bitki ezberimde micra ortaya kırmızı bir bitki ve sol arkaya da yine güzel bir bitki daha ektim. Orta önlere de bitki ektim ama dediğim gibi hiç birinin adını bilmiyorum. Arada yine güller var. Serpilmelerini bekleyeceğim. Ayrıca yine mayalı sistem co2 bağlandı. Ama yakında alt sehpayı değiştireceğim. Ufak da olsa tüplü sisteme geçebilirim. A14EAC37-4793-4508-AAC2-8A5C25B68F46.jpeg

veysel ve Montimahir bunu beğendi.
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bi güncelleme yapayım. co2 mevzusunu çözmem lazım sanırım AD1636F3-45D1-4624-8168-EE76F03A84D2.jpeg 9EE7C92C-02EB-48E2-A46C-379A2D61E245.jpeg 1610525A-01E9-4B65-96C1-B520E62AA628.jpeg 89A8E230-62EF-429B-A33A-FF2F587C6320.jpeg 04D41135-B963-4E74-B8DC-A41681531E67.jpeg 82B9CDDC-331D-4BFB-B3C1-DE5B73BADC49.jpeg

veysel, mekatronik, Divin ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Tüpsüz vaziyette iyi bile geldin. Tebrikler. Yıldız marka CO2 ya da Argon regülatör alıyorsun. İşyerinden gözüne iliştirdiğin tüplerden birini de bagaja atıp eve getiriyorsun. Ayrıca ince ayar için pnomatik musluk lazım, makinalardan birinin üstünden çaktırmadan sök al onu da. Elinde zaman saati zaten vardı hatırladığım kadarıyla. Sonrasında ver coşkuyu. Nihayetinde Tetra’larındaki değişimden çok hoşnut kalacaksın. :)
    Ya da tank patates olur ve bu vesileyle sana Tuzlu su kurarız. Bence ikinci seçenek daha iyi. Hem böylece bize de eğlence çıkar. Sen Bubble coral seversin mesela. Tanıdığım bir dostta var, sana 3500’den yapar. :D

Pennywise bunu beğendi.
  4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    :D:koptum::koptum: Kaan ayarlayacak bişiler bekliyoruz

5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    40161D32-81D6-405D-8F92-100B3D2ADCA1.jpeg
    Ufak bi güncelleme yapalım. Su değişimi yok sadece tamamla yapıyorum. Haftada 1 mix gübreleme var. Sanırım demir gübresi ilavesi yapacağım. Kızarmıyor meretler

veysel ve Montimahir bunu beğendi.
  6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Tekrardan merhaba,
    Sonunda malumun ilanı oldu ve co2yi aldım. Armatürü de değiştirdik. Sağılsun @ka2n yardımcı oldu. Renkler şimdi daha doğal duruyor. Bir önceki sanki deniz akvaryumu gibiydi. Kırmızı bitkilerin renkleri sitediğim gibi olmadığından demir gübresi girdim. Orantısız girmiş olmalıyım ki karidesler etkilendi. Su değişimini yapana kadar 3 tanesini kaybettik bile. Kalan sağlar bizimdir diyoruz. Montecarlolar sarıyor ama aktif toprak gevşek olduğu için vatozların dip temizliği yaparken havalandırdıkları oluyor. Tamamlanacağı hünleri görürüz diye umut ediyorum.
    2F526B58-E7FB-4798-9D89-0C8A1A2F6A7D.jpeg image.jpg image.jpg

ka2n, veysel ve mekatronik bunu beğendi.
  7. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Levent yeni aydınlatma kesinlikle çok daha iyi olmuş. Söylediğin şekilde daha doğal görünüyor. CO2 tüpü almakla zaten doğru kararı vermişsin. Seni büyük dertten kurtarır.

Pennywise bunu beğendi.
  8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Şu gübre olayını çözmem lazım sanırım. Seachem iyi diyorlar da şöyle bir tabloyla uğraşmak zor olacak. Mix bir şeyler bulmam lazım sanırım.

Ekli Dosyalar:

9. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Şu finalleri atlatıyım çözelim abi

Pennywise bunu beğendi.
  10. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Tankı büyütme zamanı gelmiş.

Tapatalk

Pennywise bunu beğendi.
  11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Gözümsün
    Başkan deme öyle yav üçlü mü yapsak diyorum. Bir tane karides iwagumi tarzında. 1 tane de deniz ama hepsi 35x35x35 diyorum ne dersin?

12. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Şu aralar yapılabilecek en mantıklı şey derim, :) yalnız deniz şu aralar fazla sıcak ve kuru.

Pennywise bunu beğendi.
  13. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bu bitkilide çok dertsizmiş canım hahahaha

Pennywise bunu beğendi.
  14. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Yav ev taşıdım tabi değerler sapıtacak. 1 ay komşuda kaldı armatür bozulmuş haberim olmadı bu hale geri geldi. Yav düşün 2 kafa torch parasına tüm akvaryumu hallettim. Lepistesler yavruladı, zemin bitkisi sardı, diğer bitkileri budayıp duruyorum daha ne isteyeceğim. Anemon bu bölek :D

harfuzmani bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş