1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Büyüğü Sattım, Küçük ile Devam.

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde argento76 tarafından 3 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Selam,

Kurulum u bugün bitirebildim. Şu an tuzluluk 1020 de, bakteri kültürü girmedim. Eski akvaryum dan biraz Kum ve su aşıladım. Ayrıca kumun içine dondurulmuş karides gömdüm. Yaklaşık bir ay beklicem. Sonrasında canlıları aktarıcam. Görüntüler.. SAM_0763.JPG SAM_0766.JPG SAM_0763.JPG SAM_0766.JPG SAM_0767.JPG SAM_0768.JPG

Montimahir, TencoMelih, veysel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Akvaryumunuz çok şik olmuş.Bende bu renk mobilya ve renk olarak birşeyler düşünüyorum..Nerde yaptirdiğinizi ve maliyeti paylasabilirmisiniz?

3. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Teşekkürler,

Avcılar adm akvaryum Hasan bey yaptı akvaryumu. 500tl ye mal oldu. Tamamı extra clear di ama taşırken bir cam kırıldı. Bende bekleyemedim Normal cam yapıştırırım.

4. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Bilgilendirme icin tesekkurler.

5. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Palyaço lardan 2. Parti yumurtalar. Bu sefer biraz fazla.

20140831_110719.jpg

Montimahir, Pennywise ve TencoMelih bunu beğendi.
  6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Başka canlı var mı?büyütebilecek misiniz?

7. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    1 çift de kardinal var. Erkeğin ağzı dolu, bu parti ile ilgilenemiicem çünki izne ayrılıyorum. Evde olmicam ama percula lardan zaten yavru alabilmek benim harcım değil gibi.
    İzinden sonra kardinaller için biraz çaba sarfedicem. İnşallah onlardan almayı becerbilirim. Geçenki parti 5-6 gün sonra yendi bakalım bu nasıl olacak.
    Eğer bunuda yerse bildiğimiz ciklet ler için olan kuluçka makinesi alıcam, kusturup orda geliştirmeyi deniicem.

Pennywise bunu beğendi.
  8. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
  9. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Teşekkürler,
    Tekrar incelicem. Hata payını en aza indirmek istiyorum.

10. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Selamlar,

Tatil dönüşü küçük bir sürpriz :)
    20140915_210717.jpg
    4 yavru bırakmış, diğer 3 ü ölü maalesef. Kabuksuz artemia yumurtası verdim ama yediğinden emin değilim. Ağzı hala dolu.

11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bir arkadaşım artemia çıkartıp veriyor. Çok obur bir şekilde yiyor

argento76 ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  12. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Yanılmıyorsam Temel bey de kabuksuz artemia yumurtası veriyordu. Yarın tekrar denicem,olmadı artemia çıkartıp vericem. O değil de palyaço yavruları heba olup gidiyor,onlara bir çare bulmam lazım.

13. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    20140917_120913.jpg

Yavrular dörtledi. Kabuksuz artemia yumurtası veriyorum ama yediklerinden pek emin değilim. Dün şansıma yeni çıkmış artemia vardı aldım, sanki ona daha bi iştahla saldırdılar. Bir yandan artemia çıkarıyorum yarına hazır olur. Artemia yumurtasınada devam. Arada bir sıvı mercan besini damlatıyorum. Bu arada babanın ağzı hala dolu.

Gmsy, Montimahir, helios2007 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Çok şirinler. Artemia iş görüyor. Biraz zahmetli ama gülü seven dikenine katlanır.

15. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Aynen, ;-) katlanıyorum. Heleki erkek tüm yavruları çıkarmış, çok güzel görünüyorlar. Işık az olduğu için sayamadım ama 20-25 kadar var gibi. Yarın inşallah artemia lar çıkarda karınlarını doyururlar.

ka2n, Osman.34, nhtkmn ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  16. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Nedir Bülent Bey son durum?

17. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Selamlar,

Son durum 30 yavrudan 12 tane kaldı. :-(
    Bu arada 2 kez daha erkek ağzını doldurdu ama 2 sinide attı maalesef. Sadece Kabuksuz artemia yumurtası veriyorum. Kuru yeme hiç ilgi göstermiyorlar. Yumurtadan çıkan artemia ile besleseydim, sanırım hiç kayıp vermezdim. Inatçılığım sebep oldu..

18. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Geçmiş olsun..
    Bülent Bey, kabuksuz artemia yumurtası dediğiniz, hazır artemia, yani suda yumuşatıp verdiğimiz artemiaysa eğer, internette çok fazla şikayetçi olan arkadaş var.
    Neden bilmiyorum ama, ben de kullanırken ilk başlarda güzel diyordum, renkler güzeldi balıklar hızlı büyüyordu(tatlı su balıkları), ama uzun vadede o balıkları hep kaybettim. Ufak, saçma sapan bir durumdan dolayı toplu balık kayıpları oluyordu. Rotifish gibi büyük bir firmaya da çamur atmak istemiyorum ama, 2-3 yıl arayla kullandık bu yemi ve sadece bende değil kullanan birkaç arkadaşta daha olunca emin olmuştum.
    Umarım tekrar üretir, sağlıklı bir şekilde büyütürsünüz yavrularınız.

19. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Teşekkürler,

Dönüşümlü olarak kullanılabilir düşüncesindeyim (kabuksuz yumurta + canlı artemia). Sazan balığı yumurtası aldım sadece bir yavru yedi. :)

20. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Kısa süreli kullanimda ben hiç zarar gormedim.
    Üreten başka bir üye sanirim turna balığı yumurtası veriyordu. Mersin balığı alalim portala bir adet en kalitelisini onunki sanirim :)

argento76 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş