1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Büyüğü Sattım, Küçük ile Devam.

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde argento76 tarafından 3 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Merhabalar,

150 santimlik akvaryum dan sonra,50 santimlik akvaryum maceram başladı. 40*50*35h ölçülerinde sumpsız bir sistem yürütmeye çalışacağım. Bu uğraşımda desteklerinizi esirgemezseniz sevinirim.
    Gelelim kullanılan malzemelere. Akvaryumun tamamı extra clear cam kullanılarak imal edildi. Ps olarak jns vs1 kullanmaya karar verdim. Tabanda ince mercan kırığı Kum kullandım şu an Su da kumdan kaynaklanan bir bulanıklık var. bu bulanıklık ve sudaki tortuar için mekanik filtre olarak şelale filtre mi yoksa dış filtre mi önerirsiniz?

CAM00403.jpg CAM00403.jpg

2. Erdal

Erdal

Keşke arkadan sump yapsaydınız. Dış filtre ile sistemini çalıştıran bir kaç arkadaşım var ama onlar da balık sayısını az tutuyorlar.Hayırlı olsun.Elyaf baya topluyor ama 1 - 2 güne zaten suyun rengi açılıyor tortu çöküyor.

3. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Aslında bakarsanız aldığım skimmer görevini yerine getirirse sump a çok gerek yok diye düşünüyorum. Sadece sudaki tortu Vs. Toplaması suyu berraklaştırması için sanırım şelale filtre almak mantıklı.
    Ps nin tanıtımını daha Sonra Video lu olarak yapmayı düşünüyorum zaten, belki alacaklara fikir verebilir.

4. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Atman hf400 işimi görür heralde. Birde temel bey in yaptığı modifiye varmış onun dediği şekilde yaparsam işimi fazlasıyla görür diye düşünüyorum.
    Yarın almayı düşünüyorum bu arada tavsiyelsriniz varsa bekliyorum.

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun, siyah fon yap arkaya ps falan görünmesin ve şelale filtre düşüncesi doğru tespit. Ben şuanda nanoda kullanıyorum çok faydasını görürsün. Gerektiğinde medya olarak kullanır, zeolit, elyaf gibi medya malzemeleri de bu filtre içinde rahatça kullanılır.

argento76 bunu beğendi.
  6. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Teşekkür ederim. Siz nano da ps kullanıyor musunuz.?
    Evet se hangi ps?

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet geçici olarak redsea 90 var hava taşlı. Daha büyüğe geçeceğim için kayalar ve bir kaç balık ölmesin diye çalışır halde tutuyorum.

8. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Teşekkür ederim ;-)

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu arada o ps gerçekten güzel bir alet, görevini de çok rahat yerine getirir.

10. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    İnşallah :) çünki mudaillerinin 2 katı pahalı :))

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bizzat gördüm çalışmasını merak etme, şuan zaten bir şey toplamaz. Kaya vs. girişi ile yavaş yavaş toplamaya başlar, canlı yüküyle beraber tam anlamıyla efektif hale gelir.

argento76 bunu beğendi.
  12. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Evet gerçekten de dediğiniz gibi oldu. Dün gece kurdum bu arada su mevcut akvaryum dan dolduruldu. Hiç toplama yapmadı, sonra diğer Akvaryumun sumpındaki o gözenekli taşları ekledim 20 dk. Boyunca Ağımsı bir köpük yaptı ve toplamaya başladı. 20 dk. Sonra toplamayı kesti. Bana da işyapar gibi geliyor :)

Ontheway ve veysel bunu beğendi.
  13. bronzcamel

bronzcamel

İsim:
    Hakan Arslan
    Hayırlısı olsun hocam içi balık dolu fotoğraflarınıda görürüz inşallah:nazar:

Kuma saplanmış silindire benzeyen şeyler nedir acaba ?

14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hayirli olsun. O hacimde bir tankta cok verimli bir ps. Bencede arkayi siuah renk yapin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Teşekkürler ederim. Kuma saplı silindirik taşlar bakteri tutması için. Bol gözenekli ve çok hafif taşlar. Bildiğimiz ponza taşı gibi. Diğer Akvaryumun sumpında idi, bakteri sağolasın diye geçici olarak buraya aldım.

bronzcamel, veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    İşte buda skimmer ın toplama videosu

Pennywise, MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  17. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Akvaryum dan son kareler.. CAM00407.jpg CAM00410.jpg CAM00411.jpg 3 watt lık powerled lerden armatür yaptım. Ve şelale filtre eklendi. Şimdi sıra Anemon eklemek te. Kırmızı yada pembe Bubble Anemon arayışına girdim. Birde bu ölçülerde gerçek dalga simülasyonu veren bir dalga yapıcı varmı?
    Teşekkürler..

Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Maşallah hayırlı olsun yeni canlılar, bu hacimde wavebox var mı bende bilemiyorum.

19. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Selamlar,

Yeni aldığım Anemon da eklendi. 3 gün oluyor. Açmasında bir Problem yok ama karides veriyorum yemiyor. Neden olabilir??

SAM_0534-0.JPG

TencoMelih bunu beğendi.
  20. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    CAM00426_PerfectlyClear_0001.jpg

Glsn ve TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş